חיפה: הליטאים הוציאו עיתון נגד ראש העיר

עיתון שלם יצא הבוקר לאור בעיר חיפה נגד ראש העיר יונה יהב. לטענת פעיליה החרדים של העיר, "יונה יהב הזניח את הציבור החרדי"

הבוקר הוציאו פעילים חרדים ליטאים בחיפה, עיתון שלם בו הם תוקפים את ראש העיר יונה יהב, תחת השם "חרדים לחיפה".

בפתח החוברת הם כותבים: "החוברת שאתם מחזיקים ביד אמורה להיות מיותרת לגמרי. כל מי שגר כאן נפגש באופן ישיר עם המצוקה. בכל צעד ושעל אנו פוגשים מלחמת הישרדות מול אויב עיקש ונואש, כזה שמוכן לעשות הכול, לחנוק, פשוטו כמשמעו, את ההתפתחות החרדית בעיר.

"אבל היא לא מיותרת, כי לפעמים מתרגלים למצב, גם כאשר מגיעה שעת הכושר להיחלץ ממנו בעז"ה. החוברת לא מיותרת, כי ממש עוד מעט נוצף בתמונות מחייכות של המועמד לראשות, שיספר שוב בדותות ושקרים, ויסמוך על מערכת משומנת של שקרים והסברה שתעשה עבורו את העבודה. זה הזמן לראות נכוחה מה מונח על הפרק. עבר, הווה ועתיד.

"זהו סיפור על שנאה. שנאה שמוסוות בנימוקים פוליטיים ומעורפלת בתקנונים עירוניים מעוותים. שנאה שמתחבאת מאחורי פקחים, מסמכים ושימוש מניפולטיבי בצווי בית משפט. מאז נכנס לתפקידו ראש העיר הוא לא איבד אף לא הזדמנות אחת להתנכל לציבור החרדי על כל גווניו. כולם סבלו מנחת זרועו. הקהילות החסידיות, הקהילות הספרדיות, הקהילות הליטאיות, וקהילות בעלי התשובה. אין קהילה אחת בעיר שאין לה צלקות מנחת זרועו של ראש העיר".

אז במי יתמכו לראשות העיר הציבור החרדי תושב חיפה?

ובכן, בחיפה יש קרב ראש בראש בין ראש העיר הנוכחי יונה יהב לבין המתמודדת המובילה מולו עינת קליש. השאלה בימים האחרונים היא מי יקבל את הקולות של הציבור החרדי שמונה אלפי קולות בעיר ויוכל להכריע את ההתמודדות. כל המתמודדים מנסים לקבל את הקולות של הציבור החרדי.

ככל הנראה הציבור החרדי יתחלק לשניים: באגודת ישראל נוטים להמשיך לתמוך ביונה יהב שיש לו קשרים טובים והדוקים עם סגן שר הבריאות ליצמן שגם הגיע להשתתף ביום הולדת שלו, וגם עם שאר האדמו"רים והקהילות החסידיות בעיר.

בדגל התורה יתמכו כנראה בעינת קליש או במתמודד אחר, העיקר לא יונה יהב, עקב הסכסוך שבו נמצא נציגה של דגל, מיכי אלפר, עם יונה יהב, סכסכוך שגרם למפלגת שס"ג להתפרק.

במפלגת ש"ס אומרים לאקטואליק: "עדיין לא קבלנו החלטה במי לתמוך, ואולי נרוץ למועצת העיר לבד, ללא יהדות התורה".

בש"ס עדיין לא הכריזו על המועמד שלהם לראשות העיר, כך אמר אמש נתי חיאק, יו"ר סיעת ש"ס הנכנס, בחיפה, ל'אקטואליק'.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.