חיפה עולה בלהבות: 12 שכונות פונו – הצטרפו לשידור החי

אינתפדת ההצתות: כ-300 כבאים פועלים בסיוע מטוסים בבירת הכרמל בניסיון להשיג שליטה על השריפה שפרצה הבוקר (חמישי) בחיפה על ידי ערבים שהציתו את היערות הסמוכים כחלק מטרור ההצתות. בצה"ל הוכרז מצב חירום. רוה"מ: "ההצתות מעשה טרור" הצטרפו לשידור החי בערוץ 2

אינתפדת ההצתות: כ-300 כבאים  פועלים בסיוע מטוסים בבירת הכרמל בניסיון להשיג שליטה על השריפה שפרצה הבוקר (חמישי) בחיפה על ידי ערבים שהציתו את היערות הסמוכים כחלק מטרור ההצתות.

בעיר ישנם עשרות מוקדי בעירה, והמשטרה פינתה 12 שכונות מחשש להתקדמות הלהבות לבתי התושבים.

הצטרפו למשדר המיוחד בערוץ 2

 

כוחות הכיבוי וההצלה כיתרו את מוקדי הבעירה. לוחמי האש נערכים לשהות ממושכת בשטח, זאת על רקע התחזקות הרוחות באזור.

בסך הכל כ-60 אלף תושבים פונו מבתיהם למרכזים קהילתיים ברחבי העיר ומחוצה לה.

בין השכונות שפונו: רמות ספיר, רמת חן, רמת אלמוגי, רמת בן גוריון, אחוזה, מרכז חורב, רוממה, רמת אשכול, בגין, רמת גולדה, נאות פרס, דניה והוד הכרמל.

במקביל, בשל החשש מהמשך פעילות טרור של ערבים תושבי ישראל, בצה"ל הורו על גיוס מילואים של שני גדודים מפיקוד העורף בכדי לסייע בפינוי האזורים המועדים להתלקחות. בנוסף הוחלט על עוצר יציאות למערך ההכשרות ולמערך הלוחם לצורך שמירה על כוננות לסיוע במאמצי כוחות הביטחון כנגד כל השריפות ברחבי הארץ, זאת עד לקבלת הנחיות חדשות.

"תלו סדין אדום"

המפכ"ל רב ניצב רוני אלשיך  קרא לתושבים שנותרו נצורים לסמן את בתיהם כדי שכוחות ההצלה יאתרו אותם ויסייעו להם להתפנות. לשם כך, הנחה המפכ"ל את התושבים לתלות סדין גדול על החלון הפונה לרחוב – על מנת שיוכלו הכוחות לזהות שיש מישהו בבית.

תושבים באזורים סמוכים למוקדי האש שלא נקראו להתפנות נדרשים להישאר בבתיהם, כשהמטרה היא לשמור על צירי התנועה פנויים לטובת הכוחות בשטח ולטובת התושבים המתפנים.

"תושבים שנקראו להתפנות מבתיהם אך חוששים לרכושם מתבקשים לא להתעקש ולקחת סיכון", אמר המפכ"ל. אלשיך קרא לאזרחים לסמוך על המשטרה שתדאג לשמור על הרכוש. "לא נפקיר את הבתים", הבהיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.