ח"כים בהליכוד לח"כים החרדים: "לא בטוח שתהיו בקואליציה הבאה"

ח"כים ב'הליכוד' פנו לח"כים החרדים ואמרו: "כדאי מאד שתאשרו את חוק הגיוס, כי לא בטוח שתהיו בקואליציה הבאה"

חברי כנסת מסיעת הליכוד, המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו, הבהירו בימים האחרונים לחברי הכנסת החרדים מיהדות התורה כי כדאי להם לפעול לאישורו של חוק הגיוס כבר בתקופה הקרובה. בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' פרסם הבוקר (שלישי) זאב קם כי בשיחות נאמר כי נתניהו לא יוכל להתחייב שהחוק הנוכחי יהיה רלוונטי גם אחרי הבחירות.

כזכור, חוק הגיוס שנמצא עכשיו על השולחן נחשב לטוב עבור החרדים ולחברי הכנסת של יהדות התורה נאמר כי אחרי הבחירות, החוק יהיה קשה בהרבה לחרדים. יתרה מכך, חברי הכנסת מהליכוד הבהירו להם, על פי הפרסום, כי כלל לא בטוח שהחרדים יהיו חלק מהקואליציה הבאה מאחר שטרם ידוע איך היא תיראה.

מהסיבות שצוינו, הומלץ לחרדים להסכים לאשר את חוק הגיוס בהקדם, עוד בקדנציה הזאת. גם החרדים הודו בשיחות סגורות כי מדובר בחוק שנחשב מקל מאוד מבחינתם ושזו הזדמנות שאולי לא תחזור להעביר את החוק.

אמש פורסם בכאן רשת ב' כי העימות בסיעות החרדיות סביב חוק הגיוס הולך ומחריף: כמה חברי כנסת מש"ס ומדגל התורה פנו לפני כמה שבועות לראש הממשלה, וביקשו ממנו לאשר את החוק בקריאה שנייה ושלישית – למרות ההתנגדות של אגודת ישראל בראשות סגן השר יעקב ליצמן. נתניהו דחה את הצעתם, והבהיר כי אם הקואליציה לא תצביע ביחד בעד החוק – הכנסת תתפזר ויוכרז מועד לבחירות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.