ח"כים ביקשו לכנס את ועדת חוק הגיוס – יו"ר הקואליציה מסרב

ח"כים חרדים בנוסף לח"כים נוספים מהקואליציה, פנו לאחרונה לדוד אמסלם יו"ר הקואליציה וביקשו לחדש כבר בפגרה את דיוני ועדת הגיוס. אמסלם סירב

ח"כים חברי הקואליציה, בהם גם מספר ח"כים חרדים, פנו לאחרונה ליו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם וביקשו ממנו שיחדש את דיוני הוועדה המיוחדת העוסקת בהכנת חוק הגיוס – כבר במהלך פגרת הכנסת, כך פורסם היום (רביעי) בכאן רשת ב'. אך מקורביו של אמסלם מסרו בתגובה כי הוא מתכוון לסרב לבקשה.

אמסלם עומד בראש וועדת הגיוס שהוקמה כדי לקדם את החוק. היא עצרה את דיוניה בסיום כנס הקיץ, לאחר שלא הושגה הסכמה מול הח"כים החרדים על נוסח החוק לקראת הצבעה בקריאה שנייה ושלישית. כעת, הח"כים שפנו לאמסלם מבקשים לחדש את הדיונים בפגרה כדי לקבוע עובדות בשטח, ולקדם את החוק לקראת פתיחת כנס החורף.

כאמור, למרות זאת, מקורבי אמסלם אמרו כי הוא מתכוון להשיב בשלילה לבקשה. לדבריהם, "אין לו כוונה להתבזות ולכנס את הוועדה, כל עוד לא הושגו הסכמות בין ראשי הקואליציה בנוגע לקידום ולנוסח החוק. רק אם וכאשר יושגו הסכמות כאלה, אמסלם מתכוון לכנס שוב את הוועדה", כך צוטטו המקורבים ברשת ב'.

לפני שבועיים פורסם ברשת ב' כי ח"כ משה גפני הביע אופטימיות בשיחות סגורות לגבי האפשרות לאשר את חוק הגיוס, ולהגיע להסכמות גם מול אגודת ישראל וסגן השר יעקב ליצמן. לדבריו, ניתן להשלים את החקיקה בשינויים מינוריים בלבד בנוסח החוק.

"אפשר בהחלט לחוקק את חוק הגיוס עם שינויים מינוריים מסוימים שיהיו מקובלים גם על שר הביטחון ליברמן", העריך גפני. "זה משהו שליצמן וליברמן יכולים להסכים עליו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.