"ח"כים חרדים הצביעו בעד חוק השמד"(הקלטה)

אלפים בכינוס המחאה של 'הפלג הירושלמי' על העברת חוק הגיוס המתוקן. הגר"א דוייטש תקף את הנציגים החרדים. האזינו {סערת 'חוק הגיוס'}

מחריפים את המחאה: רבני 'הפלג הירושלמי' מקבוצת 'בני תורה' התכנסו הערב אולמי 'הדקל' בבני ברק במחאה על העברת חוק הגיוס המתוקן, ובקריאה לחזק את הדרישה מבחורי הישיבות לא להתייצב בלשכות הגיוס.

הגר"א דויטש מרבני ישיבת פוניבז' בראשות הגר"ש מרקוביץ שנשא דברים במעמד תקף חזיתית את גדולי ישראל חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה: "הרבה מתוך המועצת של 'דגל' לא קראו את החוק ולא יודעים מה יש שם". אמר הרב דויטש.

הרב דויטש התבטא: "רוב הרבנים לא קראו את החוק, החילוניים בכוונה הגישו את החוק מאוחר כדי שלא יוכלו לקלוט מה יש בפנים. מועצת גדולי התורה של 'דגל' אמרו שלא שאלו אותם אם הם מסכימים לחוק והם לא יודעים. אך לאחר מעשה הם נתנו הסכמה ואי אפשר לשנות כלום".

"דבר חמור קרה השבוע", אמר הרב דויטש.. חברי כנסת חרדיים שהיו אמורים להיות שלוחים שלנו הצביעו בעד החוק. מה קרה בזה? עצם ההצבעה הציבור החילוני קורא את זה שהח"כים החרדים הסכימו לזה. קשה להגיד שזה קידוש ה'.אמר הרב דויטש.

בתוך כך יצויין כי גורמים קיצוניים בעולם החרדי מנסים להחזיר לסדר היום את המאבק בחוק הגיוס. גורמים בעולם החרדי מבטיחים כי "ייערכו מחאות סוערות ברחבי הארץ עקב המשך ניסיונות הצבא למלא את יעדי הגיוס הן באיומים והן בפיתויים".

אותם גורמים לא בוחלים באף אמצעי ויוצאים למחאות ספונטניות בהיכלי הישיבות ובבתי המדרשות, במהלך השבת האחרונה בבית הכנסת צא"י בשכונת רמות פולין בירושלים, בו מתפלל ח"כ אורי מקלב מ'דגל התורה'. קם אחד מן המתפללים המזוהה עם 'הפלג הירושלמי' מקבוצת 'בני תורה' והחל לזעוק נגד חברי הכנסת שהרימו את ידם בעד חוק הגיוס המתוקן.

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ברור כחמה, שגם הגאון מרן הצדיק הגאון ר' א"ל שליט"א קורע כל בגדיו היום על חוק גיוס שנתחדש ע"י החכי"ם החרדים, רק שמפאת החילוקי דעות בינו לבין הגרש"א שליט"א לא יכול לעשות זאת בפרהסיא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אולי באמת תפסיקו לקחת תקציבים מהמדינה…?!
  כמה אתם יכולים לרקוד על שתי החתונות?
  תהיו כמו החברים שלכם מנטורי קרתא ותעזבו אותנו לנפשנו…

  שמואל |
  הגב
 3. "המועצת של דגל" – מה עם המועצת של אגו"י וש"ס?
  "חברי כנסת חרדים שהיו אמורים להיות שלוחים שלנו"… – איך בדיוק? כשלא הצבעתם, או כשהרסתם קולות??
  שקרנים פתלוגיים!!
  פלס/עץ/בני תורה – קורח וכל עדתו – גיהנם כלה והם אינם כלים!

  יהודה |
  הגב
  • נשמח אם תגיב עניינית, במקום לפצוח בהתקפות אישיות ולשפוך את כל הזוהמה שמופיעה ב'יתד'.

   יוסי |
   הגב
   • התגובה עניינית, אין כל 'התקפות אישיות', וזמן רב שלא קראתי 'יתד'… אנא קרא שוב!

    יהודה |
    הגב
 4. מה הבעיה של האנשים האלה?
  הם באמת כל כך סתומים או שהם מרוויחים משהו מהחייאת "גזירת הגיוס"?
  תכלס החוק החדש הרבה יותר טוב.
  לא צריך אפילו לבקר בלשכת גיוס עם החילונים. יש מרכז לחרדים ששם חותמים דיחוי
  בלי בדיקות ובלי כלום. הרבה יותר טוב מפעם…
  "גזירת גיוס".

  מישהו |
  הגב
  • הבעיה היא, שלראשונה, חכי"ם 'חרדיים' הצביעו בעד גיוס חרדים. בהתחלה כאילו אלו שלא לומדים, בלבד. ובהמשך כולם. כרגע דחו את ההוצאה להורג הרוחנית, עד 2023 ועל זה כולם שמחים ומעדיפים לשכוח, שאת הדחיה הזו, קיבלו בתמורה להתחייבות הנידון לתלות את עצמו, לאחר הדחיה.
   בסופו של דבר, אם ב-2023 לא יהיו מספיק 'חרדים' שיתגיסו מעצמם, תחול חובת גיוס גם על הלומדים והסמכות להטיל 'סנקציות פליליות', תהיה ביד שר הביטחון (שאולי יהיה 'יאיר לפיד', אולי).
   לסיום, אתה וודאי מכיר את הבדיחה על אותו אב שנצפה רוקד על שפת הנהר. כשנשאל לסיבת ריקודו, ענה כי בנו שבר את שיא העולם לשהייה מתחת למים, שעד היום הוא שתים וחצי דקות ואילו בנו, כבר שעתיים בפנים…
   מומלץ לא להתלהב מכך שהציבור החרדי הופרד בהתיצבות מכל המגזרים. הסיבה המרכזית לכך איננה צדקות או התלהבות דקדושה של ראשי הצבא (שכידוע מאז ומעולם, תמיד היה סמל הקדושה והצניעות). אלא רצון להפריד את הציבור החרדי, בכדי שיוכלו לאבחן ב'מקצועיות' את אותם 'נחשלים' ולפתותם לבא ולתרום 'למען הכלל'.

   יוסי |
   הגב