חכי"ם של 'יהדות התורה' טירפדו חוק של ח"כ מרגי

חוק פיקוח על הצהרונים של ח"כ מרגי עורר את זעמם של מנהלי המוסדות שפנו לחכים של יהדות התורה שם נעשתה פניה מרוכזת אל השר דרעי במטרה לטרפד את החוק

חוק פיקוח על הצהרונים של חבר הכנסת יעקב מרגי מ'שס' עבר בשבוע שעבר בקריאה טרומית בכנסת, בעד החוק הצביעו חברי כנסת חרדים רבים, אלא ששעות לאחר העברתו במליאת הכנסת נוצרה מהומה.

מנהלי מוסדות ספרדים ואשכנזים הרימו בזה אחר זה טלפונים נזעמים לחברי הכנסת של 'יהדות התורה', בטענה שהחוק החדש של חבר הכנסת מרגי יגרום לבירוקרטיה מיותרת ומתישה, שכן בהצעת החוק הוסיף ח"כ מרגי שכדי לעגן בחוק ולפקח אחר מחירי הצהרונים, יצטרכו המוסדות להמציא מספר אישורים ורשיונות ממשרד החינוך, ולגרום לבירוקרטיה מיותרת עבור כל מוסדות החינוך להם יש צהרונים.

אחד ממנהלי המוסדות איתם שוחחנו אמר "הבירוקרטיה המתישה של משרד החינוך ידועה, מוסדות חינוך רבים נסגרו בעקבותיה ואפילו הוקמה ועדה לקיצור התהליכים הללו, ובא מרגי ומכניס כל מיני אישורים מיותרים שלא קשורים לחוק, כל האישורים שנכתבו בחוק של מרגי כבר ממילא מובאים בתחילת השנה ע"י בתי הספר והגנים, שהרי הצהרונים הם המשך להם, אז למה לטרטר שוב פעם את מנהלי הצהרונים לחינם".

חברי הכנסת החרדים נותרו המומים לנוכח הדברים שהעלו מנהלי המוסדות, ולאחר שיחה קצרה הבינו כי הוטעו ע"י חבר הכנסת מרגי, והכותרת הפשוטה של החוק "פיקוח על מחירי הצהרונים" גרמה להם להצביע בעדו, אחד מחברי הכנסת של 'דגל התורה' אמר לאתר 'אקטואליק' "מדובר בחוק לא אחראי, יכולנו לגרום נזק עצום למנהלי המוסדות".

בעקבות הטענות הקשות של מנהלי המוסדות שהגיעו לחברי הכנסת של יהדות התורה, הוחלט לפנות למשרד החינוך ע"מ לטרפד את החוק של ח"כ מרגי, ולאחר דין ודברים שהגיעו בין חברי הכנסת של 'יהדות התורה'  הוחלט בשיתוף פעולה עם משרד החינוך לשנות את נוסח החוק, ולבטל את האישורים והרשיונות שנדרשו בחוק של ח"כ מרגי.

לאחר תיקון הדברים החוק עבר לכל חברי הכנסת של שס' ויהדות התורה, וכשאלה אישרו כי אכן הועלמה הבירוקרטיה המיותרת, הוחלט להעלות את החוק להצבעה בקריאה ראשונה ביום שלישי הקרוב במליאת הכנסת.

מערכת אתר 'אקטואליק' פנתה ללשכת ח"כ יעקב מרגי על מנת לקבל תגובה, אך בלשכתו לא הגיבו לדברים, חשוב לציין כי במידה ותגיע תגובה נפרסם אותה.

החוק של ח"כ מרגי
החוק של ח"כ מרגי (2)
החוק המתוקן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.