חכם שלום כהן זעק: "ריבונו של עולם, איפה הכרת הטוב למרן?"(וידאו) (תמונות)

נשיא מועצת החכמים בכנס ראשי הקהילות: "כשעלו לכאן הנוער ממדינות ערב הייתם צריכים לראות איך הם נראו. היום כולם דיינים, אבות בתי דין וראשי ישיבות. מי עשה את כל זה? חכם עובדיה יוסף. אנחנו מצווים על 'נעשה ונשמע' – גם אם יש לך שאלות". תיעוד

רבנים, ראשי קהילות וגבאי בתי הכנסיות בשכונת גאולה ומקור ברוך בירושלים התכנסו אמש לאסיפת חירום למען חיזוקה של תנועת ש"ס בבחירות הקרבות. הכינוס התקיים בביהמ"ד דרכי דוד בראשותו של הגאון רבי שמואל פנחסי שליט"א, ובמעמד מרן ראש הישיבה הגר"ש כהן שליט"א.

בתחילה פתחו בדברים חברי מועצת העיר מטעם ש"ס, סגר"ע הרב צביקה כהן, הרב נחמיאל סבן והרב מכאל מלכיאלי, שהציגו את דרכי הפעולה בקרב בתי הכנסיות והקהילות הקדושות למען תנועת ש"ס. לאחר מכן, אל היכל ביהמ"ד נכנס מרן ראש הישיבה הגר"ש כהן שהתקבל בשירה אדירה "אמת מה נהדר היה מראה כהן גדול"

הגאון רבי יורם מימון שליט"א ראש ישיבת 'תורת משה' קידם בדברי ברכה את מרן ראש הישיבה שליט"א ונשא מילים קצרות בחשיבות המערכה. "היום ראשי הישיבות הגדולות לא מקבלים כל בחור, הם רוצים בחורים מובחרים, אבל מי הכשיר אותם לכך – רק רשת החינוך שהקימה תנועת ש"ס. כל זאת בזכות הרשת שבנתה את הישיבות הקטנות, שבנתה את הבחורים של הישיבות שיבנו את הישיבות הגדולות.

"מי שרוצה להמשיך את המפעל הקדוש הזה צריך לפעול למען זה. צריך להבין את האחריות המוטלת עלינו להקים את הישיבות ולהחזיר את העטרה ליושנה כמו שרבינו מרן זצ"ל רצה".
מרן הגר"ש כהן שליט"א שנשא את המשא המרכזי, קרא בכאב לראשי הקהילות לפעול בכל הכח ואמר כי זוהי חובה גמורה להירתם לכך. "אתם רבני הקהילות אני בטוח שאתם מבינים את הדברים ולא צריך להגיד מה לעשות. השכינה בגלות ובא כל אחד ואומר שהוא עוזר לעם ישראל. מי העוזר לעם ישראל, מי?, עם ישראל נשתבח בעיני הקב"ה ב'נעשה ונשמע' בלי לשאול שאלות. זה מה שקראנו בפרשת השבוע 'כל אשר דיבר ה' נעשה ונשמע'. הגמרא אומרת שאמרו 'נעשה ונשמע' באו המלאכים וקשרו להם שתי כתרים אחד בגלל נעשה ואחד בגלל נשמע. למה הקדימו נעשה לנשמע?. כי קודם אמרו נעשה בלי תנאים ואח"כ נשמע את כל מה שצריך לעשות, אבל בהתחלה ישר אמרו נעשה".

"תנועת ש"ס עם מרן זצ"ל עשתה ישיבות ומוסדות תורה. כשבאו לכאן הנוער שעלו, אלה שניצלו מהפושעים שרצו לעשות אותם גויים – באו אצלנו. היית רואה איך הם נראים, והיום איפה כולם? כולם דיינים, אבות בתי דין, ראשי ישיבות. מי עשה את כל זה? חכם עובדיה שהוסיף עוד ועוד. נפתחו הרבה תלמודי תורה, ישיבות קטנות, היום אומרים שכמות הבחורים של הישיבות אצל הספרדים יותר מכמות האשכנזים. ועל כך לא צריך להחזיק לו טובה, ריבונו של עולם?, לא צריך לעשות מה שיגיד לנו? אנחנו חייבים בנעשה ולהמשיך לפעול למען התנועה שמרן זצ"ל הקים.
"מי שלא עושה כך הוא מסכן. היום כאן ומחר שם, אתה יודע אם מחר אתה תהיה כאן או לא?. תזכה לעשות שעה אחת ברצונו של ה' יתברך זה שווה את כל החיים. יפה שעה אחת בעולם הזה מכל חיי העולם הבא".

בסיום דבריו פנה מרן הגר"ש לראשי הקהילות והגבאים בפנייה נרגשת: "כל אחד יש לו ציבור גדול של בית הכנסת. אם יש לך הרבה אתה צריך להשפיע עליהם. לומר להם, זו המצווה. אין מצווה אחרת אין היום חוץ מיהדות התורה עוד מפלגה שדוגלת בנושא של 'לעשות רצונו יתברך'.

צפו בדברי מרן הגר"ש כהן

[alooma ref="4a71df1487b8a18484a35aca835548ff.avi" src="1" autoplay="0" pid="0"]

"ש"ס היא המפלגה היחידה שמרן חיזק אותה ותמך בה. שלושים שנה עבד עליה בכח והיה רץ ממקום למקום. זו המפלגה שהדגל שלה הוא תורה יראת שמיים, להרבות תלמודי תורה, כמה שיותר ישיבות. זה מה שהקב"ה מחכה לנו. ה' יהיה בעזרכם שהקב"ה ימלא משאלות לבכם לטובה ושיהיה לכם את המרץ לעורר את כל אלה שיש לכם השפעה עליהם שנשמעים לכם בחובה. תבין או לא תבין – צריך לפעול למען המפעל הקדוש הזה".20150209_214521

20150209_214318

20150209_214315

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה זה חכם שלום הא?
  למדתי בישיבת פורת יוסף בעיר העתיקה, מרן זצ"ל הגיע לישיבה לדרוש, ולהסביר את חשיבות שילוב לימוד ההלכה בתוך לימודי הישיבה. חכם שלום בהוראת רבו הרב שך סבר אחרת, לכן הוא קיים עצרת תפילה בכותל באותה שעה שמרן הגיע לישיבה.

  כשמרן הגיע, היו עוד איזה 3 שורות של תלמידים שנשארו, והגיע אחד מבחורי הישיבה ואמר "בהוראת ראש הישיבה לצאת". מרן נידה אותו. אותו בחור כשהתחתן שנים רבות לא היו לו ילדים, עד שביקש את מחילת מרן.

  הסיפור אמיתי לחלוטין, מכיר את כל המעורבים בדבר, אך לא אזכיר שמות. וגם הרב יצחק יוסף סיפר על כך מספר פעמים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כולם מצביעים למרן החדש רבי אריה דרעי!!!
  מי שלא יצביע למרן החדש, יפוטר

  עמי |
  הגב
 3. השתכנענו, מכירים טובה למרן ובוחרים במי שהוא בחר, ר' אליהו ישי.

  איש יהודי |
  הגב