חכם שלום לדרעי: "אל תפחד מאף אחד" • צפו בוידאו

למרות הראיון ב'ידיעות' וההכרזה כי לא יאכוף את חוק המרכולים, מרן הגר"ש כהן קיבל את השר דרעי ובירכו על המאבק למען השבת: "גדול אחד בצער ממאה שלא בצער. הקב"ה איתך"

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי נכנס אמש (מוצ"ש) למעונו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש כהן שליט"א לקבל את ברכתו על המאבק שניהל למען כבודה של השבת באישור חוק המרכולים.

יצוין כי יממה לפני כן, ביום שישי, פורסם ראיון עם דרעי ב'ידיעות אחרונות' בו התבטא ואמר כי אין בכוונתו בכלל לאכוף את חוק המרכולים.

למרות הדברים, הגר"ש שליט"א קיבלו וחיזק את דרעי על תקופת המאבק למען החוק, וכן מול המתקפות הרבות שעבר מצד מתנגדי החוק. "הרב דסלר מביא בשם אביו, על דברי חז"ל 'גדול אחד בצער יותר ממאה שלא בצער'. שיש טמפרטורה של צער. במדרגה הראשונה – מקבלים שכר פי מאה, השניה מאה פי מאה, השלישית מאה פי מאה פי מאה. אשריו מי שיודע את זה…", אמר הגר"ש.

צפו בוידאו:


דרעי: "זה מה שמעודד אותנו, זכות השבת…"

"מישהו יודע מה זה שבת? אף אחד לא יודע", אמר מרן הגר"ש, והביא דברים בשם הזוהר הק' על אמירת 'ויכולו' של הקידוש, שכל אדם האומר את הדברים ומעיד על מלכותו של הקב"ה שברא את העולם – הוא מכפר בזה על כל עוונותיו.

מרן המשיך ואמר לשר דרעי: "הרב אריה, אל תפחד מאף אחד. הקב"ה הולך עם האדם, בדרך שאדם רוצה מוליכים אותו. עוזרים לו".

אריה דרעי: "השבת מקור הברכה".

הגר"ש השיב בדברי פליאה על אלו המתנגדים לשבת, "אני לא יודע מה זה שבת? מתנה טובה יש לי בבית גנזיי ושבת שמה".

דרעי אמר לגר"ש, כי מדובר בתינוקות שנשבו שאינם יודעים ומכירים בערך השבת, ובאמת לא מבינים מדוע רוצים לסגור להם את החנויות בשבת. כמו כן הזכיר דרעי את המכשלה הגדולה הקיימת בפתיחת חנויות בשבת, כאשר ציבור גדול, חלקו אפילו מסורתי, שמתקשה לעמוד בניסיון פתיחת חנויות בשבת או עבודה בשבת, כי הפדיון גדול והתשלום עבור עבודה בשבת היא פי 2 או 3 מיום רגיל. "הם בוכים לנו, הם אומרים לנו, תצילו אותנו, אנחנו לא יכולים", אמר דרעי לחכם שלום.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חכם שלום צדיק וקדוש

    חבל שיש כאלו שלא מבנים את זה לא סתם אמר עליו הרב עובדיה מה שלא אמר על אדם מעולם פה קדוש

    ס |
    הגב