חכם שלום נגד העצרת: "אין בה צורך"

נשיא המועצת מרן חכם שלום כהן נדרש להשיב בסוגיית הפגנת הגיוס במכתב ששיגר הבוקר קובע מרן הגר״ש כי ״התקהלות עשויה לגרום לנזק ולהרע את המצב"

נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן נדרש להכריע בסוגיה המסעירה את יהדות ארצות הברית. במענה לשאלתו של חבר מועצת גדולי התורה באמריקה וראש ישיבת ״עטרת תורה״ הגאון רבי יוסף רפול מביע, נשיא המועצת את דעתו הנחרצת כנגד הפגנות הגיוס המתוכננות בארה״ב.

במכתב מיוחד ששיגר הבוקר בידי בנו הגאון רבי יעקב כהן תוקף ראש הישיבה בחריפות את היוזמה להפגין וקובע כי ״כל התכנסות או התקהלות של יהדות ארה״ב כנגד, מעבר לכך שאין בה צורך היא אף עשויה לגרום נזק ולהרע ח״ו את המצב בו אנו נמצאים היום״. עוד במכתב מציין נשיא המועצת כי ״כל השמועות שהגיעו אליכם בעניין אין מקורם אמת, ואנו עומדים על משמר הקודש יחד עם גדולי התורה״.

המכתב של נשיא המועצת חכם שלום כהן

לשון המכתב :

כבוד ידידנו מקים עולה של תורה הגאון הגדול חכם יוסף הררי רפול שליט"א ראש ישיבת "עטרת תורה" בניו יורק וחבר מועצת גדולי התורה באמריקה רוב שלומות וישע רב!

לאור פנייתכם בעניין גיוס בני הישיבות בארה"ק הריני להשיבו כי אין הדברים כן, וכי אנו עומדים על משמר הקודש יחד עם גדולי התורה, וכל השמועות שהגיעו אליכם בענין אין מקורם אמת, וצריך להתפלל להקב"ה שימשיך לעזרנו על דבר כבוד שמו בעניין זה ובשאר העניינים. והדבר ברור הוא שכל התכנסות או התקהלות של יהדות ארה"ב כנגד, מעבר לכך שאין בה צורך היא אף עשויה לגרום נזק ולהרע ח"ו את המצב בו אנו נמצאים היום.

את מכתבו חותם מרן ראש הישיבה בפסוק

״והאמת והשלום אהבו״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.