ש"ס כבשה את נתיבות: חכם שלום התבטא: "חטא העגל התרחש לאחר פטירת מנהיג הדור" (תיעוד)

המערכה על העיר נתיבות הוכרעה: מועצת חכמי התורה התכנסה בנתיבות – אלפים גדשו את האולם – הגר"ש בעדני על הפורשים: "מפורשות הבטיחו לי שלא יפנו לקהל חרדי, ועכשיו הם מכחשים, כי כך דרכו של יצר הרע" – הגר"ר אלבז: "אין מישהו אחר שיוכל לדאוג לעולם התורה הספרדי רק תנועת ש"ס" – הגר"ד יוסף: "אבא אסר עלי שנה האחרונה להשתתף בכינוס שבו השתתף גם אחד מרבני החרד"ל, שעכשיו חבר למתפלגים שלנו להרוס את עולם התורה"

אם עוד היה למישהו ספק, מה עומד לקרות בנתיבות העיר שכל כך הירבו לדוש בה, הבוקר נפלה ההכרעה, שהפתיעה גם את האופטימיים שבמארגני כינוס בני התורה של תנועת ש"ס המקומית בעיר: יותר מאלף אברכים מתושבי העיר, קטעו את שיגרת לימודם ומילאו את האולם הגדול של בית הכנסת 'בית בוכריס' המקומי. "נערכנו לכמה מאות פעילים, הציבור הגדול שהגיע הפתיע אותנו בכמותו ואיכותו", אומר ר' אבי אמסלם ממארגני האירוע. מה שמפתיע  עוד יותר מהכל, היא המהירות: פחות משלוש שעות חלפו מאז שהודבקו המודעות ועד שלא נותר מקום אחד פנוי – אפילו בעמידה – באולם.

לקול שירה סוחפת נעמד מרן הגר"ש כהן לשאת את דבריו הנלהבים: "חטא העגל התרחש רק לאחר פטירת מנהיג ישראל, כאשר הערב רב הצליח להסית את כולם ולנסות להנהיג את הגדולים", דרש, "יש היום אנשים שבשל אינטרסים צרים של קנאה וכבוד, מנצלים את הסתלקות מרן זצוק"ל ומסיתים תלמידי חכמים לפגוע בעולם התורה. בעת הזאת חייבים אנו לציית לרוב מניין של יותר מ-1000 מנהיגי ישראל שהורו מה לעשות וכיצד לקדש שם שמים".

הגר"ש בעדני, סיפר את מה ששמע מהגרא"מ שך זצוק"ל לפני שנים, כי על מי שאינו מסייע לרשימות התורניות, עליו נאמרו לשונות המארה שבפסוק על אשר "לא בא לעזרת ה' בגיבורים". "בתקופה האחרונה, כשרק נזכרים בממשלת השמד של השנתיים האחרונות, שרדפה את הישיבות ואת התורה, יש לנו לזכור כי מי שבאמת אשם בכך, זה אלו שלא פעלו. אלו התעצלו וגרוע מכך, אלו שהתפלגו והרסו לעולם התורה". בקצרה הזכיר הרב את הניסיונות שעשה למען השלום, לנסות להפיס את כל אותם מתפלגים, שלמרבה הצער הצליחו לתעתע גם בתלמידי חכמים נחשבים, וכל אלו כיחשו בהבטחות מפורשות שנתנו לו והכל למען הכבוד ויוקרת הכיסא. "מפורשות הבטיחו לי שלא יפנו לקהל חרדי, ועכשיו הם מכחשים, כי כך דרכו של יצר הרע".

ברגש קודש נשמעו דבריו הנלהבים של הגאון ראובן אלבז, שזו הופעתו הפומבית הראשונה עם חברי המועצת. "התורה הקדושה נמצאת בסכנה!", שאג, "לא מדברים על פוליטיקה, מדברים עכשיו על עיקרי הדת. אנשים עושים חשבונות של ימין ושמאל, בזמן שעיקרי הדת נרמסים. אין מישהו אחר שיוכל לדאוג לעולם התורה הספרדי רק תנועת ש"ס".

הגר"ד יוסף יצא מגדרו בנאום חריף, על אותם 'רבנים' דתיים לאומיים שרדפו את עולם התורה, עד שהצליחו לסגור מוסדות, ועכשיו מגיעים באיצטלה חדשה ומנסים לפעול ועוד מצליחים להפיל ברשתם בני תורה. "אבא אסר עלי שנה האחרונה להשתתף בכינוס שבו השתתף גם אחד מרבני החרד"ל, שעכשיו חבר למתפלגים שלנו להרוס את עולם התורה", חשף.

המרא דאתרא הגר"ד דנין, רב הקהילה בנתיבות, קם על רגליו ואמר כי לאור דברי הרבנים, החובה מוטלת על כל אברך ואברך, לבטל משעות לימודו ולעשות למען הקמת עולם התורה. יו"ר התנועה, הרב דרעי, המשיך את דבריו ופתח בדברים רמוזים על מאמציו בשנים האחרונות לעשות למען השלום בנתיבות. "אני מבקש סליחה מקהילת נתיבות, שהמחלוקת מנעה ממני לסייע לה. עכשיו, יש רגע של בירור, ומן השמים הורו לנו כיצד יש לנו לדאוג".

נתיבות 6 נתיבות 5 בעדני נתיבות נתיבות 3 חכם שלום נתיבות נתיבות 2 נתיבות 1 אלבז נתיבות

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ישי ומפלגתו הקיקיונית מתנהלים רק לפי גחמותיהם האישיות ואינטרסים צרים, עובדים על כולם ומשנים את עורם כמו זיקית כדי לאסוף קולות!! רק ש"ס תציל אותנו מהם!

  שמעון צדוק |
  הגב
 2. מורשת מרן הא? שקרנים!!!! ציציות בחוץ זה מרן? נשים עם פאות זה מרן? ישיבות משוכנזות זה מרן? חדר איחוד זה מרן? שלילת היתר מכירה ופרסום ביתד הזבל זה מרן?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. גם אני עם אלי ישי ורבני האמת הרב מזוז הרב יורם הרב בניהו הרב עמאר ועוד ענקיים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. לא יוכלו על תנועת שס
  מים רבים לא יוכלו….
  שס חזקה לנצח

  דודי |
  הגב
 5. אברכים ובחורים
  ניתן לראות את יו"ר שס באשדוד אבי אמסלם, הוא היה אחראי על מערך האוטובסים.

  עובדים עליכם בעיניים….

  יאיר |
  הגב
 6. מושחתים!! כמו שאמר הרב שלום כהן, זה רק קנאה ואינטרסים! ישי רואה רק את עצמו ולא סופר אף אחד, לא אכפת לו מעולם התורה והיהדות המזרחית הכללית. אפילו את הימנים הוא מוליך שולל, מי היה בעד אוסלו ושחרור מחבלים אם לא הוא??

  ראובן בן צור |
  הגב
 7. מפורשות אמרו שלא מדברים נגד ישי הוא לא האויב – מה קרה – הוא לא האויב רק כשהוא לא עובר את אחוז החסימה –
  כבר אמר הגרא"מ שך זצוקלל"ה כי מי שמצביע לרשימת ש"ס וקורא קריאת שמע כמעיד עדות שקר בעצמו – מרן הרב שך לא חזר בו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  מנחם |
  הגב