חכם שלום על תקנות הגיוס החדשות: "צריך להישמר מהסכנות שבחוץ"

על רקע העברת התקנות החדשות של הגיוס עלו ראשי הישיבות הספרדים למעונו של מרן חכם שלום לעיצה וברכה

אמש (ג׳) התכנסו ועלו ראשי הישיבות הספרדים למעונו של מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן נשיא מועצת חכמי התורה בכדי לקבל את הכרעתו בנושא תיקון תקנות חוק הגיוס שאושרו אתמול בכנסת.

ראשי הישיבות הציגו בפני מרן ראש הישיבה את הבעיות שהיו בתקנות הגיוס הקודמות, וכן קבלו על הנסיונות הבלתי פוסקים מצד הגורמים בצבא דווקא מול הבחורים הספרדים במטרה להשפיע עליהם ובפרט באזורי הפריפריה.

בכינוס השתתפו הנציגים שמונו לטפל בסוגיות אלו השר לשעבר אריאל אטיאס, וח״כ יואב בן צור ומיכאל מלכיאלי, אשר פרטו בפני נשיא המועצת וראשי הישיבות את ההישגים בתקנות חוק הגיוס הנוכחי וציינו כי בהתחשב בעובדה כי הנושא עדיין מונח לפתחו של בג״ץ, הרי שתקנות אלו הינם הישג משמעותי לעולם התורה ונציגי התנועה ובראשם השר אריה דרעי פועלים בכל העת על מנת לצמצם את היכולת של שלטונות הצבא לפגיעה אפשרית חלילה בעולם התורה.

נציגי ועד הישיבות פירטו בפני הנוכחים את הפעילות השוטפת אשר נתקלים בהם יום יום. עוד הועלו מספר טענות מצד ראשי הישיבות בדבר בעיות הנוצרות בהתנהלות השוטפת של הצבא מול הישיבות. מרן ראש הישיבה הטיל את המלאכה על השר לשעבר אריאל אטיאס לבדוק לעומקם של דברים, ויחד עם יו״ר התנועה השר הרב אריה דרעי לגבש מסקנות ודרכי פעולה.

נשיא המועצת פנה לראשי הישיבות וביקשם ״להשקיע הרבה בחיזוק התלמידים ביראת שמים מול הסכנות שבחוץ וזו העבודה האמיתית המוטלת על כתפיהם של ראשי הישיבות״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.