ח"כ אלעזר שטרן מגיב על התקפת הראשל"צ: "לא היו דברים מעולם" (הקלטה)

אלעזר שטרן בראיון לגלי צה"ל מכחיש את דברי הראשל"צ הרב יצחק יוסף שנשמעו מפיו היום בוועדת הרבנות הראשית. האזינו לראיון

[alooma ref="1d992cb87dd03436bd0f1facc6b7be0e.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

חבר הכנסת אלעזר שטרן מגיב להתקפה של הראשל"צ הרב יצחק יוסף שאמר היום כי כל חוק הגיור נעשה כדי לרצות את הרב דוד סתיו, וכי שטרן בעצמו אמר לו כי אם ינתנו סמכויות הגיור לסתיו, החוק יגנז.

שטרן אומר כי הוא מניח שהרב יצחק יוסף אינו זוכר, וכי לא היו דברים מעולם, שטרן עמד על כך שהוא לא הבטיח כלום להרב יצחק יוסף, למרות שהמראיין שאל אותו מספר פעמים על כך.

כזכור אמש אושר חוק הגיור בממשלה, היום בישיבת מועצת הרבנות הראשית הודיע הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, כי הרבנות הראשית תקים ועדה בראשות הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, בנושא הגיור.

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף התייחס בדבריו בחריפות נגד החוק ואמר: מדובר בחוק פרסונלי, ניסו לסחוט אותנו. "עושים הכל בשביל רב אחד. יש אחד שקוראים לו הרב דוד סתיו, הוא רוצה לגייר קטינים ולהקל בגיור", אמר הרב.

"הרב זלמן מלמד אמר לי: 'תן אישור לרב סתיו לגייר, החוק הזה נגנז. חבר הכנסת אלעזר שטרן אמר לי: 'תן אישור לדוד סתיו ולריסקין לגייר, החוק הזה נגנז", הוסיף הרב יוסף, "זאת אומרת, כל החוק הזה נועד בשביל הדבר הזה".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לשניהם. יצחק מתנהג כמו ילד אעבל, שלא מבין כלום . שטרן נשאל והגיב, יצחק חשב שהתשובה תואמת את חשיבתו. שכיאה טיפוסית של ילד. אמנם הרבנים סתיו וריסקין עולים ברמה השכלית פי מאה מדוד לאו – מה זה שייך? אין לרבנים כלשהם אמון ברבני ערים- שיתפטרו מיד וילכו לחוריהם. משלם המיסים לא צריך לממן מי שפועל נגד רוב העם היהודי. שיעו ספרי יוחסין- מי בכלל רוצה להתחתן איתם? מי הם שלא יכירו בנישואין אצל רבני ערים? הם פקידים, מי שלא רוצה לקיים חוק- שילך הביתה.

    יוסי |
    הגב