ח"כ אראל מרגלית "עלינו להקים גוש שיכלול גם את ש"ס ויהדות התורה"

"עלינו להקים גוש מרכז שמאל שיכלול את העבודה, התנועה, קדימה ואת ש"ס ויהדות התורה" כך אמר ח"כ אראל מרגלית, יד ימינו של של יו"ר מפלגת העבודה החדש, לראיון בעיתון מעריב.

לדבריו "העבודה צריכה לעמוד במרכזו של גוש כזה ולהוביל אותו לבחירות הבאות כשלפני הבחירות עלינו להקים ממשלת צללים. גוש כזה שבוז'י מנהיג אותו יכול להוות אלטרנטיבה ראויה לנתניהו, בנט וליברמן. סביב העבודה צריך להתגבש כוח המחץ שיוריד את ביבי וליברמן מהשלטון". כך טען ח"כ מרגלית לשאלה האם תקפצו בהזדמנות הראשונה בחזרה על מרכבת הקואליציה ותצטרפו לממשלת נתניהו. מרגלית אף אמר כי "אנחנו רוצים לבנות את העבודה כאלטרנטיבה שלטונית. אנחנו רוצים לשוב להיות מפלגת שלטון ולא להישאר מפלגת נישה. כולם מדברים על העניין המדיני. שוחחתי עם צחי הנגבי ואמרתי לו עזוב את העניין המדיני. אנחנו בחיים לא ניכנס לממשלה עם קו כלכלי חברתי כמו הקו של ממשלת נתניהו. אנחנו רוצים להיבנות באופוזיציה כדי להיבנות כאלטרנטיבה".

חבר הכנסת אראל מרגלית, נבחר לפני שנים אחדות על ידי המגזין "פורבס" לאחד מ-50 מומחי ההון סיכון הטובים בעולם. עם תואר שכזה הוא לקח סיכון מחושב, יש שטענו סיכון אבוד, ושם את כל מניותיו הפוליטיות בפריימריז של העבודה על ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג.

עם קבלת ההחלטה כי מפלגת העבודה הולכת לבחירות פנימיות, מרגלית, יחד עם איתן כבל, התייצבו לצדו של הרצוג, והתנגדו לשלי יחימוביץ'.

לאחר מכן חברה אליהם גם מרב מיכאלי, כששאר חברי הסיעה מסייעים לראשת המפלגה יחימוביץ'. "זה לא היה פשוט ללכת נגד הזרם", מספר מרגלית.

אך בשבוע שעבר, כשפורסמו תוצאות הבחירות, התברר כי ההימור היה נכון.

בראיון הוא מספר על ח"כ הרצוג ואומר "הרצוג הוא בראש ובראשונה בן אדם. הוא מנהיג של השטח שבא מתוך המפלגה ומקרב מוסדותיה ובנה את מעמדו ברמה האנושית על ידי כך שהיה קשוב ואמיתי. אנשים אוהבים אותו" מוסיף מרגלית "איתו אני משוכנע שנקבל יותר מנדטים. הוא יחזיר הביתה הרבה קולות שהלכו ליאיר לפיד ולתנועה של לבני. יש לנו הרבה עבודה. בוא ניתן לו צ'אנס" מבקש ח"כ מרגלית "אם בוז'י יצליח זה לא תלוי בכוכבים אלא במה נעשה. עכשיו אנחנו צריכים להמשיך קדימה, כשהמטרה צריכה להיות בסופו של דבר להחזיר את העבודה לשלטון".

מרגלית התייחס בראיון גם לשלי יחימוביץ'. מרגלית שנושא מטען שלילי לגביה בעקבות אותה פרשייה הנוגעת לחשד לשחיתות בפריימריז של המפלגה שהתפוצצה בקול גדול בחודש פברואר השנה וגוועה ללא קול, טוען כי יחימוביץ' היא זו "שהצביעה כלפיו כמעורב או שהיה עד להעברת כספים לקבלני קולות בפריימריז" .

"יש לה הרבה זכויות" מפרגן לה מרגלית "אני מציע לה לחזור לפעילות פרלמנטרית. לתומכיה של שלי אני רוצה לומר שאני מבין את הכאב שלהם. זה לא פשוט להפסיד, אבל הבחירות הסתיימו, עכשיו הזמן לאחד את השורות ולהביט אל עבר העתיד עם מפלגה מאוחדת, מפלגה אחת שמכילה מגוון רחב של דעות, מפלגה מנצחת". אמר בסיום דבריו.

תמונה ראשית- פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.