ח"כ אשר התערב, והצו כנגד קיום מנהג הכפרות הוסר

ח"כ יעקב אשר הבטיח כי "יימצא איזון נכון בין קיום מנהג הכפרות למניעת צער בעלי חיים" ומנהל השירותים הווטרינרים ביטל את הצו האוסר על קיום המנהג העתיק

מנהל השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות הוציא לפני חודש הוראה לפיה לא יתאפשר יותר שינוע עופות מלולים אל מקום אחר מלבד המשחטות. במילים אחרות מטרתה של ההוראה יהתה למנוע את קיום מנהג הכפרות, זאת מאחר שבכל שנה רבים מציבור שומרי המצוות מקיימים מנהג זה במתחמים מיוחדים המיועדים לכך, מתחמים שכידוע אינם נמצאים במשחטות.

בעקבות כך, פנה ח"כ יעקב אשר אל מנהל השירותים הווטרינרים בבקשה לקיים מחדש דיון על עניין חשוב זה. ח"כ אשר ציין בפנייתו: "שימור מנהג קדוש זה יוכל להישמר תוך כדי הקפדה על הוראות החוק ובוודאי ללא צער בעלי חיים חלילה, ויש להמשיך ולאפשר בצורה סדירה להמוני בית ישראל לקיים את מנהג הכפרות".

בתגובה הודיע הווטרינר הראשי האמון על מוצרי החי במשרד החקלאות כי הוא נענה לדרישתו, ואכן לערב יום הכיפורים הנחה את הגורמים הרלוונטיים במשרדו, לאפשר ולהיערך לשינוע עופות למתחמים מיוחדים שבהם ייערכו מנהג הכפרות.

ח"כ יעקב אשר, פעל בנוסף על מנת שהוראת שעה זו תהיה תקפה למשך כל השבוע של עשרת ימי תשובה, מצום גדליה ועד ערב יום הכיפורים.

ח"כ אשר אמר בתגובה: "פעילות זו היא דוגמא להבנה כי בנושאים מעין אלו יש לרשויות לבוא בדברים עם הציבור החרדי, במקום לנקוט בהתעלמות מצרכי שומרי המסורת".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נראה לי שהעלילו על הרב ברלנד עלילות שווא.
  http://bshch.blogspot.co.il/2014/09/blog-post_520.html#more

  בהתחלה טענו שהוא חולה נפש ורצו לאשפז אותו בכפייה אך לא העלילו עליו עלילות פליליות. יתכן מאוד שמעוניינים ברקמותיו למחקר אם חושבים שנצפים אצלו סמנים פסיכו-פיזיולוגים כלשהם.

  בהמשך כאשר לא הצליחו לאשפז אותו בכפייה העלילו עליו עלילות פליליות. אולי מנסים בדרך זו להשיג את רקמותיו למחקר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. יישר כוח ר' יעקב !!! יודע לזהות את הבעיות מראש ולא כמו כל העסקנים בדקה ה90 להתחיל לטפל

  דוד |
  הגב