ח"כ אשר נפגש עם נציגי דגל ע"מ לקדם חשמל כשר

לא מתעסקים רק בבחירות המוניציפאליות: ח"כ יעקב אשר מ'דגל התורה' נפגש עם נציגי דגל בבית שמש ואלעד, במטרה לקדם בעיר את החשמל הכשר

ח"כ יעקב אשר נועד אמש עם סגן ראש העיר ויו"ר ועדת תכנון ובניה בבית שמש משה מונטג יחד עם סגן ומ"מ ראש העיר אלעד אבי שטרן ויחד עם נציג ועדת הרבנים לעניני אנרגיה בשבת, בכדי לקדם באופן מעשי את ההחלטות שהושגו במסגרת הרפורמה במשק החשמל ובכללם הצבת מתקנים לייצור חשמל בטכנולוגיות חדשות ובאוטומציה מלאה המתאימה לשימוש בשבת בערים ובשכונות החרדיות.

בישיבה דנו הנציגים המקומיים עם ח"כ אשר ונציג ועדת האנרגיה, באפשרויות הלוגיסטיות והחוקיות להצבת מתקני הייצור של החשמל הכשר .

בין היעדים, סוכם כי בעיר אלעד תוטמע בתוכניות הבניה של 5000 יחידות הדיור שהופקדו בוותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמי בנייה מועדפים) שטח בגודל של חמישה דונם עבור הקמת תחנת ייצור שתפעל על אוטומציה מלאה ללא מגע יד אדם ותספק חשמל כשר לשבתות וחגים ולזמני חירום.

בדיון על העיר בית שמש הוחלט על יצירת שיתוף פעולה עם מתכנני אזור התעשייה החדש על מנת לפעול לאיתור מקום ואישור התקנת תחנת ייצור שתוקם תוך שמירה על ביטחונם של התושבים באופן שיתן מענה מהיר וראוי לצרכי שומרי השבת בעיר.

בסיום הפגישה סוכם גם כי בכל עיר ושכונה בה יתאפשר להציב את המתקנים הדבר ייעשה בהקדם כדי  שהצרכנים יוכלו להנות מחשמל כשר המיוצר באמצעים הטכנולוגיים המעודכנים ביותר ללא חשש חילול שבת וחג.

ח"כ אשר הודה למונטג ושטרן על היותם נחשונים לקדם פתרון ראוי זה לכבודה של השבת, והבטיח ללוותם לאורך כל תהליך יישום ההחלטות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.