ח"כ אשר: "נשים עובדות בשכר נמוך ע"מ לשמור אורח חיים חרדי"

ושא תעסוקת נשים חרדיות ופערי השכר בין אישה חרדית לאישה לא חרדית נידון היום (ב') בוועדה בכנסת. במהלך הדיון הוצגו נתונים על פערי שכר של נשים חרדיות במקצועות ההייטק המשתכרות בשכר נמוך יותר מהקולגות שלהן אשר אינם נמנות על המגזר החרדי.

נושא תעסוקת נשים חרדיות ופערי השכר בין אישה חרדית לאישה לא חרדית נידון היום (ב') בוועדה בכנסת. במהלך הדיון הוצגו נתונים על פערי שכר של נשים חרדיות במקצועות ההייטק המשתכרות בשכר נמוך יותר מהקולגות שלהן אשר אינם נמנות על המגזר החרדי.

ח"כ יעקב אשר אמר כי נושא פערי השכר הינו נושא חשוב אך אנו צריכים להיזהר שלא יצא שכרו בהפסדו, בכך שלא יגרם מצב שבו אנו תוקפים את המעסיקים וגורמים להם למשוך את ידיהם מפרויקטים של תעסוקה לציבור החרדי ובכך אנו כורתים את הענף עליו אנו יושבים, תפקיד המדינה הוא לעודד את המעסיקים המשלבים בכח האדם נשים מהמגזר החרדי, אנו צריכים לבחון מה המעסיק מקריב בשל כך, וכיצד אנו מעודדים אותו להגדיל את כח האדם בנשים חרדיות נוספות.

לשם כך צריך לגעת בשורש הבעיה בכך שאין השקעה רצינית של המדינה במלגות הלימודים, ויתרה מכך הפסיקו את רוב מענקי הלימודים לנשים חרדיות, מחובתנו לדאוג לציבור החרדי ולנשים הנושאות בעול הפרנסה, וצריך לשבח את אותן נשים המוכנות לעבוד בשכר נמוך יותר ובתנאים פחות טובים כדי שילכו לעבוד במקום עבודה בו ניתן לשמור על אורח החיים החרדי כדי שרמתם הרוחנית לא תיפגע.

ח"כ אשר המשיך בדבריו וקרא לממשלה לעודד בתקצוב ובהקלות שונות חברות המעסיקות נשים מהמגזר החרדי כך שהעובדה שנשים חרדיות יכולות לעבוד רק במקומות המתאימות לרוחם לא תנוצל להפחתה בשכרן לעומת עובדים אחרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.