ח"כ ביטן :החרדים מונעים את הפשרה בכך שהם נגד הבחירות

"אנחנו לא רוצים בחירות, אנחנו רוצים ללכת להסדרה עם שר האוצר"{פוליטי}

הבוקר בראיון לרשת ב' אמר יו"ר הקואליציה ח"כ ביטן כי: "בכל נוסחת פשרה שלא תהיה יצטרכו לדחות את מועד פתיחת התאגיד. שר האוצר צריך להתגמש וללכת לקראת הליכוד".

ביטן התייחס לכך שישנם כאלו מתוך הממשלה המתנגדים לבחירות : "עם כל הכבוד לחרדים שלא רוצים בחירות, אם תוגש הצעת חוק להקדמת הבחירות יהיה לה רוב, למרות ההתנגדות גם של ישראל כץ וגילה גמליאל".

ביטן הסביר את התעקשות ראש הממשלה :"אנחנו נלחמים פה על יכולת ההשפעה של הליכוד", כך ביטן,"לא הלכנו למאבק הזה בגלל התאגיד. לא יכול להיות שאנחנו נצטרך כל היום לרוץ אחרי כחלון והבית היהודי כשזה צריך להיות הפוך. כל השיטה של קואליציה היא שכל אחד הולך לקראת השני, אבל לפי גודלו וכוחו".

ביטן גם יצא חוצץ כנגד שרי הליכוד שמתנגדים להליכה לבחירות ואמר : "לא נולדנו ולא בחרו אותנו כדי לרפד את כסאות השרים, ולא משנה מי זה השר. השרים צריכים לתת גיבוי לראש הממשלה ולהבין שאנחנו נלחמים כאן על יכולת ההשפעה של הליכוד"."אנחנו לא רוצים בחירות, אנחנו רוצים ללכת להסדרה עם שר האוצר. אנחנו לא נוכל לקבל ששר האוצר יכפה את ראש הממשלה בעניין. זאת גחמה של כולנו, לא של הליכוד. מהרגע הראשון אמרנו שאנחנו לא מוכנים שהתאגיד הזה, כמו שהוא קם, יעלה לאוויר, כשכל הדרך שהוא מוקם זה ללכת נגד ראש הממשלה ונגד הליכוד"

בדבריו ביטן התייחס לכך שתמיד קיימת האפשרות לפשרה: "כרגע יש תזוזות, יש סיכוי להסכמה, אבל שר האוצר צריך ללכת לקראת הליכוד. החרדים מאוד חשובים לליכוד, אבל עצם ההודעות של החרדים שהם נגד הליכה לבחירות הן אלו שמונעות את הפשרה. כל הדברים האלו שאורן חזן אומר וישראל כץ אומר מחזקים את משה כחלון בעמדתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.