ח"כ בכיר בש"ס: מקום שני לאלי ישי או פילוג

בחירתו של הרב עמאר לרבה של ירושלים אינה סותמת את הגולל על הקמת מפלגה ספרדית חדשה. ח"כ מהמפלגה: בתוך חודשיים תיפול החלטה בענין

הבחירות לרבנות ירושלים מאחורינו אך המתיחות בתוך מפלגת ש"ס בשיאה. קודם המערכה, גורמים בש"ס העריכו כי בחירתו של הרב עמאר כרבה של ירושלים תימנע הקמת מפלגה חדשה ופילוג בש"ס, כאשר הרב עמאר ישקיע את כל המשאבים בנושאים הפנים ירושלמים ולא ייתן יד להקמת מפלגה חדשה, אך גורמים בכירים בש"ס שוללים את ההנחה הזו ומשדרים פחות אופטימיות בנוגע להקמת מפלגה שתתחרה בזו הקיימת.

חבר כנסת בכיר בש"ס אמר לעיתון 'מקור ראשון' כי אלי ישי לא יוכל להמתין מדי הרבה זמן, לטענת הח"כ מדובר בפרק זמן של חודשיים. אז ככל הנראה ינסה להעמיד ישי את יו"ר המפלגה (דרעי) בפני בחירה: להתחלק בהנהגה, הוי אומר: להבטיח לישי מקום שני ותיק בממשלה שתקום, או להסתכן בפילוג. ע"פ דבריו של הח"כ בחירתו של הרב עמאר תיתן רוח גבית למהלך כאשר בבוא העת יעמוד כפטרונה הרוחני של המפלגה.

פרשנים המכירים את הלך הרוח בש"ס אומרים כי ניצחונו של הרב עמאר מחזק את מעמדו של אלי ישי, ומאפשר לו לאיים בהקמת מפלגה משלו אם לא ישולב בהנהגה של ש"ס ערב הבחירות לכנסת הבאה.

יו"ר ש"ס אריה דרעי ספג השבוע מכה נוספת: הוא הפסיד לנפתלי בנט. מאז הבחירות לרבנות הראשית, שבהן נחל הישג מזהיר ואילו הבית היהודי הפסיד, התהפך הגלגל. בבחירות המקומיות בירושלים הפסיד מועמדו של דרעי, משה ליאון, לניר ברקת שתמך בו בנט, ובמהלך השנה האחרונה הצליח בנט להכתיר רבנים מהציונות הדתית בירוחם ובנתניה.

הרב עמאר לא היה מועמדה של הציונות הדתית, אך ניצח בעקבות עסקה בין הבית היהודי לניר ברקת. בנאום הניצחון של הרב עמאר הוא הודה לרב חיים דרוקמן ולנפתלי בנט מבלי שהזכיר מילה על דרעי. נציגי ש"ס בגוף הבוחר תמכו ברב עמאר בלית ברירה.

הרב עמאר מוכר הרבה יותר מהרב הראשי והראשון לציון הרב יצחק יוסף. גורמים בש"ס מציינים כי למרות שעברה למעלה משנה מבחירתו של הרב יוסף לתפקיד עדיין הוא לא הפך לדמות נערצת. לא מרבים להזמינו לכנסים וחגיגות, ולמרות תפקידו הרם הוא נתפס כאפרורי. הרב עמאר לעומת זאת הוא בעל יוקרה. מעכשיו ירבה להופיע בחגיגות משפחתיות ובכינוסים שיארגן אלי ישי.

מצביעת ש"ס שתגיע לאירוע תורני לא תבחין בדקויות כשעל הבמה רב העטוף בגלימה המסורתית ולצידו אלי ישי ופעילים שמסתובבים בין המתכנסים ומחלקים נרות שבת.

שני הרבנים ידברו על שמירת המורשת של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, ובמקביל חברי סיעה אחרים עתידים להניף את הדגל, הראשון שבהם הוא ח"כ ניסים זאב. בתוך כמה חודשים כשעל הפרק תעמוד הרכבת רשימה לכנסת הבאה, ישי, זאב ואחרים לא ידברו על חלוקת המקומות אלא על שמירת מורשת הרב עובדיה.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם דפוקים לחלוטין! כמה שטויות בכתבה אחת. תלמדו משרי רוט שגם כן מגמתית ומקשקשת אבל מסתירה את זה. לא טוב אבל לפחות מנסה.
  אלי ישי שייך להסטוריה. וכן הרב עמאר שייך להיסטוריה. מי שאכפת לו מכבודו של מרן לא מסוגל לחשוב על סליחה ללא התנצלות פומבית.

  יני |
  הגב
 2. הזוי, פשוט הזוי!!! לפחות תכתבו כתבות כאלה מגמתיות בצורה יותר מקצועית ולא כזה שקוף!!!

  הרב יצחק יוסף פחות מוכר???????????חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  מי חיבר את הילקוט יוסף שיש בכל חור????????????

  אתם פשוט לא נורמלים, נקודה!!!!!!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב