מעצרו של גטאס הוארך ב-4 ימים

בימ״ש השלום בראשל״צ האריך בארבעה ימים את מעצרו של חבר הכנסת באסל ע׳טאס, במסגרת פרשה שמנהלת בעניינו יחידה ארצית של משטרת ישראל.

 

בימ״ש השלום בראשל״צ האריך בארבעה ימים עד יום 26.12.16 את מעצרו של חבר הכנסת באסל ע׳טאס, במסגרת פרשה שמנהלת בעניינו יחידה ארצית של משטרת ישראל.

 

חבר הכנסת נחקר אמש באזהרה בפעם השניה ובתום חקירתו נעצר, בגין חשד לביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים ועבירות על פי פקודת שירות בתי הסוהר (הכנסת חפץ אסור/מסוכן). להזכירכם, על פי החשד, החדיר חבר הכנסת טלפונים וכרטיסי סים לאסירים בטחוניים בניגוד לחוק.

 

החקירה נפתחה באישור היועץ המשפטי לממשלה ומלווה על ידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי).

בעת שהובל  לאולם בית המשפט, גטאס פגש באקראי את חברת הכנסת חנין , בלשי המשטרה הרחיקו אותו למעלית אחרת. מדובר בפעם הראשונה שבה חבר כנסת מכהן נעצר במדינת ישראל.

בית המשפט פתח את שעריו במיוחד לדיון הזה. המשטרה תבקש להאריך בשישה ימים את מעצרו של גטאס.

במקביל, עמיתיו לסיעה ג'מאל זחאלקה וחנין זועבי הגיעו כדי להביע את תמיכתם, וחברים ובני משפחה נוספים צפויים להגיע למקום. גם ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה הגיע לבית המשפט וגם זה דבר חריג.

במפלגת בל"ד גינו בחריפות את מעצרו של גטאס וטענו שמדובר בהסתה. "מדובר בצעד נקמני שנעשה באווירה של עוינות נגד הציבור הערבי, והסתה פרועה נגדו שמוביל רה"מ נתניהו. בל"ד רואה במעצר צעד חסר תקדים בחומרתו, שאין לו כל הצדקה. מעולם לא עצרו חבר כנסת ואנשי ציבור יהודים בזמן חקירה, גם אם עברו עבירות חמורות מאוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.