ח"כ גטאס: "לא רוצה לגנות המחבל" (וידאו)

שוב פרובוקציה של ח"כ מהרשימה המשותפת: "לא בטוח שנשאת מלחם ביצע את הפיגוע על רקע לאומני" {היתממות}

גם לאחר שהתברר כי המחבל נשאת מלחם שביצע את פיגוע הטרור ביום שישי שעבר בתל אביב קיבל סיוע ואוכל משכיניו בכפר ערערה, חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) עדיין מתעקש שייתכן ולא מדובר בפיגוע על רקע לאומני ולכן סירב לגנות את הפיגוע.

בראיון לאתר וואלה אמר גטאס: "אני לא יודע אם זה פלילי או לאומי או שניהם. הלוואי שהיו תופסים אותו חי כדי לברר את הנקודה הזאת". לדבריו, מעשיו של המחבל לא מייצגים את הערבים הישראלים. "אני לא מצדיק אותו ואני לא רוצה לגנות".

הוא הוסיף כי "לאור האירועים האחרונים יכול להיות שהיו מקרים שלא נוהגים לפי הקונצנזוס במיעוט הערבי, המיעוט הערבי מתנגד לאלימות, אנחנו נגד פגיעה בחפים מפשע ונגד אלימות". גטאס התייחס להשלכות הפרשה על היחסים הנפיצים בין יהודים וערבים. "זהו מקרה בודד קיצוני, אבל דעתי לא צריך ואי אפשר להסתכל על כל מסכת היחסים בין היהודים והערבים מנקודת המבט הצרה של מקרה כזה".

לטענתו, "צריך לראות את הדברים בפרספקטיבה היסטורית של יחסי מיעוט ורוב במדינה יהודית, מ-1948 ועד היום. כמיעוט שעבר את הנכבה והמשטרה הצבאי דרך הדרה ואפליה, אנחנו המיעוט הלאומי שמפגין התנהגות פחות אלימה ביחס למקרים אחרים בעולם".

לא מדובר בהתבטאות המקוממת הראשונה של ח"כ ערבי לאחר הפיגוע בתל אביב. כזכור, בעקבות הפיגוע בת"א, עלו קריאות לטיפול בכלי הנשק בחברה הערבית. בראיון בנושא בערוץ הכנסת אמר ח"כ אוסמה סעדי (הרשימה המשותפת): "בעד מאבק עממי, נגד פגיעה בחפים מפשע ולכן גינינו את הפיגוע בדיזנגוף. צריך להבדיל ממתנחלים אשר כובשים".

צפו בדברי סעדי בערוץ הכנסת:

בתגובה לדבריו, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת הכנסת: "אני מצפה מכל חברי הבית לגנות את המעשים הנפשעים האלה. רק לפני שעתיים התראיין אוסמה סעדי וסירב לגנות את רצח בני הזוג הנקין ואמר שהוא מבדיל בין רצח אזרחים בתל אביב ויהודה שומרון. טרור הוא טרור ואין זה משנה אם נעשה בירושלים ברעננה בחברון בתל אביב או בדומא".

נתניהו הוסיף כי "הטרור לא נקבע לפי זהות מבצעיו ומטרותיהן, הוא פסול מעצם מהותו. אני מצפה מכל חברי הכנסת בכל ספסלי הבית, מח"כ סעדי וח"כ סמוטריץ לגנות טרור באשר הוא ללא כפל לשון וללא שום גמגום. טרור הוא טרור הוא טרור".

צפו בדברי נתניהו במליאה:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.