ח"כ גפני דוחה את פשרת ליצמן: "היום כולנו מיכי אלפר"

הקרב על הסגנות בחיפה: לאחר הצעת הפשרה שהציע שר הבריאות יעקב ליצמן בה נכתב שסגן ראש העיר מטעם 'אגודת ישראל' אריה בלינטנטל יתפטר היום מחברותו בעירייה ובמקומו יכנס המועמד של דגל התורה הרב אירה זיסמן, יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני השיב בשלילה: "ההצעה היחידה היא שיתכבד יונה יהב ויכבד את ההסכם. היום כולנו מיכי אלפר"

הקרב על הסגנות בחיפה: לאחר הצעת הפשרה שהציע שר הבריאות יעקב ליצמן בה נכתב שסגן ראש העיר מטעם 'אגודת ישראל' אריה בלינטנטל יתפטר היום מחברותו בעירייה ובמקומו יכנס המועמד של דגל התורה הרב אירה זיסמן, יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני השיב בשלילה: "ההצעה היחידה היא שיתכבד יונה יהב ויכבד את ההסכם. היום כולנו מיכי אלפר".

שר הבריאות יעקב ליצמן ניסה לתווך בשמבר בחיפה בהצעה משלו שסגן ראש העיר מטעם 'אגודת ישראל' אריה בלינטנטל יתפטר היום מחברותו בעירייה ובמקומו יכנס המועמד של דגל התורה הרב אריה זיסמן, והוא זה שיקבל את הסגנות המגיעהכעת ל'דגל התורה' תמורת כך שבפעם הבאה הרב אריה בלינטנטל יהיה חבר המועצה בחצי הקדנציה על חשבונה של 'דגל התורה'.

הצעתו השנייה הייתה כי בליטנטל יקבל כעת את הסגנות גם במחצית השניה של הקדנציה על חשבון 'דגל', ובפעם הבאה תקבל זו האחרונה סגנות לקדנציה מלאה, ללא רוטציה.

לכידה

יו"ר 'דגל התורה ח"כ משה גפני השיב בשלילה: "לראשונה מאז פעילותינו הציבורית במשך עשרות שנים אנו נתקלים בתופעה פסולה שבה ראש עיר אנטי חרדי פוסל נציג חרדי שנבחר כדין, חתם אתנו על הסכם קואליציוני והודיע כי הוא פוסל את הנציג ודורש למנות נציג אחר במקומו".

"הרב מיכאל אלפר מייצג את הציבור החרדי בנאמנות ובמסירות אין קץ בנושאים הקדושים והיקרים לנו כמו שבת, חינוך תורני, שירותים דתיים ועוד ועוד והדאגה לפרט מכל החוגים והעדות שהוא לצנינים בעיניו של יונה יהב שאיננו מעוניין בבחירתו לסגן תוך רמיסה של ההסכם שהוא חתום עליו ופגיעה בכבודו של הציבור החרדי ונציגיו".

"לא יתכן כי נציג חרדי שנלחם למען השבת, קודשי ישראל וחינוך ילדינו יסבול ויהיה נרדף על כך, אנו כנציגי יהדות התורה מחויבים לשמור על נציג שכל מטרתו ופעילותו הן המטרות לשמן כולנו נבחרים כאמור".

גפני הוסיף: "מצב זה מזכיר לי את מאמר הגמרא כי "בשעת השמד נלחמים על ערקתא דמסאני" ולכן על אף הכוונות הטובות בהצעותיך אני דוחה אותם מכל וכל מכיון שהרב אלפר הוא יהדות התורה ואיש מאתנו לא יתן בשום מקרה ובכל זמן לפגוע בו ובמה שהוא מייצג".

גפני סיים את מכתבו: "ההצעה היחידה היא שיתכבד יונה יהב ויכבד את ההסכם. היום כולנו מיכי אלפר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.