"זהו יום שחור למדינת ישראל": החרדים מגיבים על אישור החוק

זעם בציבור החרדי בעקבות אישור החוק. גפני: "הציבור החרדי לא ישכח ולא יסלח לנתניהו,".

בעקבות אישור חוק הגיוס החדש, חברי הכנסת החרדים תוקפים בחריפות את הממשלה ואת העומד בראשה.

ח"כ גפני אומר היום, בעקבות חוק הגיוס שעבר בקריאה שלישית ברוב של 65 ומתנגד 1 כי "מדינת ישראל איבדה היום את הזכות להיקרא מדינה יהודית ואיבדה את היכולת להיקרא מדינה דמוקרטית".

בהמשך אמר "הציבור החרדי לא ישכח ולא יסלח לנתניהו ושותפיו על שעוללו ברגל גסה לציבור החרדי, לפגיעה הפומבית בלומדי התורה ולמרקם העדין שבין הציבורים השונים בישראל. זהו יום שחור למדינה ולממשלה הרעה הזאת ואף בחור ישיבה לא יתגייס לצבא. לא היום ולא בעתיד".

ח"כ יעקב אשר אמר כתגובה לחוק "ברוח ימים אלו אני אומר ללפיד: ״מרדכי לא יכרע ולא ישתחווה״, לבנט: ״רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר״, ואתה ומפלגתך תאבדו מהציבוריות הישראלית. ולראש הממשלה אומר: ״מרדכי אשר החילות לנפול לפניו לא תוכל לו כי נפול תיפול לפניו״.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אולי מספיק עם השטויות ? אולי מספיק כבר עם התפיסה הילדותית אגואיסטית הזו ? עם הראש הגלותי
  המעצבן ?

  יש פה מדינה. המדינה הזו צריכה להיות שייכת לכולנו, בין אם זו המדינה שצריכה להיות באחרית הימים או שלא. למדינה ולאזרחיה צריך לדאוג – לחינוך, לבריאות, לתעסוקה.

  אז די לבלבל את המוח עם כל מיני התבכיינויות … מי ישמור על הגבולות עוד 30 שנה כשהחרדים יהיו רוב ? מי יהיה רופא אם חרדים לא לומדים באוניברסיטה ? מי יהיה מהנדס בנין או חקלאי ?

  באמת אתם רוצים לחיות במדינה מזרח תיכונית שנראית כמו סוריה או ירדן ? בלי כבישים , בלי רפואה , בלי תעסוקה ? אסור להפוך את לימוד התורה לקרדום … אתם יודעים את זה ואנחנו יודעים את זה.

  אז די. כי חילול השם שעושים חלק מהמדברים בשם "החרדים" נרשם ויום הדין יגיע מידי שמים.

  רבי כ. |
  הגב
  • מדבריך נראה כי לא הבנת דבר בסיסי מאוד בטענת החרדים, אין אדם חרדי (כולל סאטמר) שאומר שאסור להיות חייל בצבא כלשהו ( סאטמר אוסרים בצה"ל – שלוש שבועות וכד' ) העניין הוא שכמו שצריך חיילים צריך גם לומדי תורה לפי ערך של חצי חצי (אלף למטה אלף למטה ) מה לעשות שאלו שמתנדבים ללמוד אלו החרדים. וא"כ לשאלתך מה יהיה בעוד שלושים שנה כשהחרדים יהיו רוב , ברור שחרדים יתגייסו לפי ערך של חצי חצי כפי שכתבתי. (חוץ מסאטמר שלא ישתתפו בשום דבר של מדינה וכד' שזה מרידה בקב"ה לפי שטיתם.)

   שרולצ'ה |
   הגב
   • אני רוצה להוסיף ולהעיר לך על שכתבת ראש גלותי מעצבן. תסלח לי אבל אני חושב שהראש גלותי הזה שרד ושימר את העם היהודי מכל הבחינות רוחני וגשמי, אז עם כל הכבוד לראש הגאה והלא גלותי של המדינה ותומכיה הרזומה שלכם הוא סה"כ קרוב לשבעים שנה והוא חא כזה "גליק" בשל המדינה נוצר מצב שכמעט חצי מעם ישראל מאויים בהשמדה לאורך הגלות תמיד היה ליהודים את החלוקה של יעקב אבינו "אם יבוא עשיו אל המחנה האחת והכהו והיה המחנה הנשאר לפליטה" ובפרט שזה היה כל מטרת הציונות להגן על היהודים ולעשות סוף לרדיפתם. אז תאמר לי בכנות היום לא רודפיפ יהודים\מדינת ישראל? 

    שרולצ'ה |
    הגב