ח"כ גפני לח"כ לביא: "אתם צבועים"

מהומה בועדת החוקה של הכנסת בין חברי הכנסת של דגל התורה לאלה של יש עתיד בעקבות חוק הבוררות של ח"כ גפני וח"כ מקלב

 

ועדת החוקה של הכנסת החלה בשעה זו דיון בהצעת חוק של מקלב וגפני בעניין שיפוט בתי דין (בוררות) המיועדת לאפשר קיום הליכי בוררות בבתי דין דתיים.

ח"כ אורי מקלב נימק את החוק בפתח הדיון ואמר "הצעת חוק זאת מבקשת לחזור ולאפשר לבתי הדין הדתיים לדון בהליכי בוררות".

‏‎‎‎שמעון יעקובי, מנכ"ל בתי הדין הרבניים אמר: מדובר היום ביום מאוד חגיגי, 15 שנים מאז שבתי הדין נפסלו מלדון בבוררות, וועדת חוקה דנה בהחזרת עטרה ‏‎‎‎ליושנה. בתי הדין הרבניים במשך כל שנות קיומם מאז ימי המנדט הבריטי הרבנות עסקה בוררות.

ח"כ משה ‏‎‎‎גפני אמר: אני מבקש להיכנס לפרופורציות, ח"כ מקלב ואני הגשנו את הצעת החוק הזאת, הבית היהודי היה שותף. החוק הזה התחיל משתי נשים שהיה ביניהן סכסוך ‏‎‎‎הן רוצות ללכת לבית דין ממלכתי, לא דתי, חינכו אותן שצריך לדון כשיש סכסוך ממוני בדין תורה בבית דין ממלכתי. מבקשות שתי הנשים הללו לדון בבית דין ‏‎‎‎אם אתם רוצים להכניס את מקלב ואותי לתוך הקונכייה, ושנדאג ציבור החרדי רק, בבקשה. אנחנו בעידן אחר, אני ומקלב כיו"ר וועדת מדע, שכבר לא דואגים ‏‎‎‎רק לציבור החרדי, אלא לכל הציבור. אנחנו בעידן אחר, ‏‎‎‎כל הליברליזם האלים הזה לא נותן לנו לחיות. אנחנו מתעקשים על הסטטוס-קוו, כי אנחנו רוצים שהילדים והנכדים שלכם יישארו יהודים, ואתם מתנגדים כי ‏‎‎‎אתם יודעים את זה, שאחרת מדינת ישראל תראה עוד עשרות שנים כמו צרפת".

חברי הכנסת מהאופוזיציה שמתנגדים לחוק הפריעו לדיון וחבץבר הכנסת שטרן מיש עתיד הפריע לגפני לדבר, גפני השיב בתגובה "אם הייתי הולך עם יש עתיד לקואליציה הכל היינו מקבלים ואותך היו זורקים".

חברת הכנסת עליזא לביא מיש עתיד אמרה בפתח דבריה כי במשך שנים היא זועקת על כך שאין נשים בועדה למינוי דיינים,  גפני זעק לעברה "יש שם היום נשים אבל חרדיות אין, העיקר אתם זועקים נשים". בתגובה ענתה לביא "אנחנו מבקשים סיוע ועזרה לנשים ומתעלמים מאיתנו ולא מסייעים בידנו". גפני בתגובה "צבועים, למה לא שיניתם את זה שאנחנו היינו באופוזיציה לפני שנתיים, צבועה, צבועה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלכס

    אין עתיד צבועים שקרנים ורמאים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב