ח"כ גפני: "נשמור על בחורי הישיבות"

חברי הנהלת 'דגל התורה' התכנסו לישיבה ראשונה לסיכום והחלטות הועידה. ח"כ גפני התייחס לעתירות נגד חוק הגיוס {מסכמים ועידה}

חברי הנהלת 'דגל התורה' התכנסו בראשות חברי וועדת הרבנים, בבית התנועה בבני ברק, לסיכום הוועידה ולקבלת החלטות בעניינים בוערים העומדים על סדר היום הציבורי, בהתאם להצעות שהועלו בימי הוועידה.

את הישיבה פתח ח"כ גפני, ברושם העז שהותירה הוועידה הארצית השלישית של "דגל התורה", כשהוא מדגיש את התחושה שאפפה את מאות המשתתפים נציגי ועסקני "דגל התורה" מכל רחבי הארץ, בתחושת האחדות הנפלאה והעשייה הבלתי פוסקת.

בדבריו התמקד בעמידה של המשמר של נציגי "דגל התורה" לשמירת עולם התורה והישיבות בטהרתן, והתייחס בפירוט לדיון שנערך אתמול בבג"ץ במענה לעתירת "יש עתיד", נגד התיקון לחוק הגיוס שהובילה "יהדות התורה" לאורם של גדולי ישראל, ותקף את התבטאויות השופטים נגד החוק.

בתגובה לדיון שנערך בבג"ץ והתבטאויות השופטים אמר גפני, כי "אנו נשמור מכל משמר שתלמידי הישיבות ואברכי הכוללים יוכלו ללמוד באין מפריע. אנו מוקיעים את המשפטים ואת ההתבטאויות שנאמרו על ידי שופטים בביהמ"ש העליון נגד לומדי התורה, נגד עולם התורה. הדבר מעיד על מגמה לנסות לפגוע בכל הכוח ולחסל את לימוד התורה בעם ישראל ח"ו".

20160417_194441

ח"כ אורי מקלב הדגיש בדבריו כי ניכר היה לעין כל בוועידה שנציגי "דגל התורה" חזותם מוכיחה עליהם שהם בני תורה, וכל האווירה וצורת ההתנהלות שלהם הייתה כבני תורה. כן קרא לחזק את כל סניפי "דגל התורה" ברחבי הארץ ולדון בפרטנות על מגוון נושאים שהעלו הנציגים בוועידה, אשר הם מתמודדים איתם דבר יום ביומו, כדוגמת תחבורה ועוד, ועל הנהלת התנועה לדון ולגבש דרכי פעולה.

מזכ"ל "דגל התורה" יעקב אשר, אשר ארגן את הוועידה הארצית, אמר כי אכן הייתה התרגשות גדולה בכל ימי הוועידה, כאשר הציבו בראש סדר היום את נושא הישיבות ועולם התורה, והוועידה זכתה לסייעתא דשמיא גדולה. "לאורך כל ימי הוועידה התקיימו דיונים רציניים, באווירה של אחדות מופלאה וכולם נוכחו בעוצמתה של התנועה הגדולה שהתפתחה באופן מרשים ביותר".

מנחם שפירא, סגן ראש עיריית בני ברק ומנהל המחלקה המוניציפאלית, הציג בישיבה את פילוח המיפויים הארציים: "יש לנו נתונים מהמאגר של 'יהדות התורה' הכוללים את מוסדות הציבור בכל עיר ועיר, כולל פילוח של מוסדות קירוב בערים מסוימות, או קהילות אחרות שלומדות במוסדות המזוהים עם התנועה. הקמנו צוות מיוחד לנושא בראשות נציג מכל אזור ועיר, הנתונים יוגשו לאחר פסח בישיבת הנהלה ולאחר מכן יועברו לכל צירי הוועידה".

בישיבה השתתפו חברי ועדת הרבנים של התנועה, הגאון רבי נתן זוכובסקי והגאון רבי יוסף אפרתי, ח"כ משה גפני, יו"ר "דגל התורה" ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ אורי מקלב, יו"ר ועדת המדע, מזכ"ל המפלגה יעקב אשר, יעקב גוטרמן, ראש עיריית מודיעין עלית, יצחק רייך, ראש מועצת רכסים, אברהם רובינשטיין, מ"מ ראה"ע בני ברק.

אברהם דייטש, סגן ראש עיריית אופקים, יעקב וירז'בינסקי, חבר מועצת עיריית בני ברק, אליעזר סורוצקין, מנכ"ל החינוך העצמאי ולב לאחים, צבי בוימל, משנה למנכ"ל החינוך העצמאי ומנכ"ל קרן נתיבות משה, יצחק פינדרוס, חבר מועצת עיריית ירושלים, מנחם שפירא, סגן ראש עיריית בני ברק ומנהל המחלקה המוניציפאלית, ישראל גולומב, מנכ"ל רשת הגנים של אגו"י, אורי יפה, חבר מועצת מודיעין עילית וזליג אורלנסקי, מנכ"ל "יתד נאמן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.