גפני מאיים על המתנחלים: "הציבור החרדי שובר שמאלה" – וידאו

חברי הכנסת החרדים נטלו חלק פעיל בישיבת המחאה של האופוזיציה. ח"כ גפני אמר בדיון שהוא "גאה לקחת חלק במאבק על הדמוקרטיה", בהמשך הוא סיפר על השינוי בעמדות המדיניות של הציבור החרדי. צפו בוידאו.

חברי האופוזיציה התכנסו הבוקר (שני), לישיבת מליאה באולם 'נגב' במשכן הכנסת, זאת במחאה על מה שהם מכנים 'פגיעת הקואליציה בדמוקרטיה'.

מחאה זו מגיעה לאור העובדה כי החל מהיום ועד יום רביעי, יצביעו בכנסת על שלושה חוקים דרמטים: חוק הגיוס, חוק המשילות וחוק משאל עם. האופוזיציה מוחה מצידה על הבהילות בה נעשים הדיונים ודורשת יותר זמן לכך. בעקבות חוסר ההיענות לדרישתם, החרימו חברי הנשיאות של האופוזיציה את ישיבת נשיאות הכנסת.

אמש, הודיעו בקואליציה על החתמת ראשי מפלגות הקואליציה כדי לוודא שכל המפלגות השותפות בממשלה יצביעו בעד כל החוקים, אך מנגד באופוזיציה, אחרי ישיבה נדירה בבית מפלגת העבודה, החליטו להחרים לחלוטין את הדיונים.

בפתח הדיון, הביע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין את צערו על החלטות האופוזיציה.

גם יאיר לפיד שר האוצר אמר במליאה כי "היות והאופוזיציה בחרה לא להגיע לקחתי על עצמי בשם ההגינות לייצג אותה כאן ואין לי אלא להשתמש בעמדותיהם בעבר. התוצאה היא פגיעה ביציבות השלטון וערעור המערכת הפוליטית בישראל".

בהמשך התייחס לכך גם סגן השר אקוניס: "כשאתם לא מכבדים את הכנסת, אתם לא מכבדים בראש ובראשונה את עצמכם".

באולם המחאה בו התכנסו חברי האופוזיציה תקף ח"כ משה גפני ואמר: "כבוד לי להילחם בעד הדמוקרטיה. יש מלחמה על הדמוקרטיה כיצד מעבירים חוקים בכנסת. אם הן ימשיכו בדיקטטורה שלהם אנו נעמוד כחומה בצורה. ואני אומר לכם, אם  הזאת הייתה קואליציה היינו מעבירים את זה בהסכמה".

בהמשך הפנה גפני את דבריו כנגד ציבור המתנחלים וטען שבעקבות ההתרחשויות האחרונות הציבור החרדי מאמץ עמדות שמאלניות: "המציאות הזאת הולכת ומשתנה לנגד עינינו. מי שהיה קורא את יתד נאמן ביום שישי ובו איציק כהן דיבר על הנטל. אך מהו הנטל? הנטל זה המוסדות של הציונות הדתית של ההתנחלות המבודדות. אני לא זוכר שיתד נאמן מזה שנים רבות, שהכניס כתבות כאלו".

לשאלה "האם נתניהו רע ליהודים"? ענה כי "אני לא אומר כלום, אני מספר רק על המציאות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.