ליפמן נלחם נגד הכפרות: "המנהג הקדום מהווה – צער בעלי חיים, תשתמשו בפרחים"

 רוח גבית לארגוני צער בעלי החיים: ח"כ דב ליפמן ממשיך בריקודי המה יפית לפני הפריץ: יאיר לפיד. לאחר שקרא לבחורי ישיבות לטאטא את רחובות בית שמש, עתה הוא יוצא בקריאה נוספת   "המנעו ממנהג הכפרות הקדום, הדבר מהווה צער בעלי חיים".

בימים האחרונים  פונה ליפמן לכלי תקשורת במגזר הכללי ומכריז: "אני מבקש‎ לא להשתמש בתרנגולות למנהג הכפרות. הגיע הזמן לעשות את מה שנכון. תשתמשו במטבעות לצדקה". אומר ליפמן, ומוסיף: "תשתמשו בפרחים, הפסיקו להיות חלק מההתאכזרות הזו".

ליפמן ממשיך ואומר: "דוד המלך לימד אותנו על החמלה של הקב"ה; ורחמיו על כל מעשיו״. עכשיו, בזמן המיוחד הזה של עשרת ימי התשובה בואו נבקש מהקב״ה חמלה וברכה לשנה טובה. ובואו נדגים שגם אנחנו חיים על פי חוקי החמלה.

על פי ליפמן, נראה בימים הקרובים זאטוטים המסובבים מעל ראשם זרי פרחים כתחליף לכפרות.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הטירוף של מר ליפמן על כאילו צער בעלי חיים הוא בסך הכול דרך למצוא חן בעיני הבוס. אין כאן שום צער בעלי חיים. אולי הצער בעלי החיים זה האופן בו מגדלים היום את התרנגולים, אבל זה בכלל לא קשור ליהדות. לקחת תרנגול ולסובב אותו כמה פעמים על הראש זה לא צער בעלי חיים, ושלא יבלבלו את המוח, ובמדינה המתוקנת שבו לוקחים מאנשים חפים מפשע את פת לחמם, ומרעיבים ילדים ע"פ קודים אינטרסנטיים פוליטיים ואידאולוגיים פתאום קם מצא ליפמן/לפיד את הסעיף היכן לגלגל עיניים לשמים ולומר כשר אני, וכל כולי רועד מצער הזולת. ועוד דבר, נכון היו בודדים שהיו נגד המנהג, אבל רוב רובו של כלל הציבור היהודי לכל הדורות, כן נהג את המנהג, עוד הרבה לפני שקמו להם לתחיה כל מיני ארגוני בעלי חיים לצורותיהם, העם היהודי שחרת על דגלו את איסור צער בעלי חיים, ואת החמלה והכבוד לכל יציר ונברא בבחינת הדבק במידותיו מה הוא רחום אף אתה רחום והרי למדנו "ורחמיו על כל מעשיו", ודווקא העם הזה כן נהג לעשות את מנהג הכפרות, כיון שכל אחד הבין שאין כאן שום ענין של צער בעלי חיים. "צער בעלי חיים" הינו נושא מקודש שלא שייך בשום פנים ואופן לדוב ליפמן וחבר מרעיו המצערים אנשים שנבראו בצלם, צער בעלי חיים הינו נושא יהודי מקודש הרבה לפני שכל האנטישמים בכלל קלטו שיש כאן "נושא" שאפשר להכות בה את היהודי (ראה ערך שחיטה באירופה וכו'), הרבה הרבה לפני זה אנו קדשנו את נושא צער בעלי חיים, ו"מנהג הכפרות" אין בו בכלל משום צער בעלי חיים, מלבד הצורה שבו מגדלים ומובילים את התרנגולים שלא שייך בכלל למנהג הכפרות.

  חיים |
  הגב
 2. במקור במסכת כריתות בגמרא אכן מסופר שהיו משתמשים לכפרות בעציץ

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. לזכור שהוא ולפיד הם איש השנה של השטן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. תיקון טעות:
  רוח גבית לשונאי התורה ומהרסי הדת…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב