ח"כ הרב אלי בן דהן משיב ותוקף היום בכלי התקשורת החרדים ושאינם חרדים, לטוענים כי הבית היהודי חוברת עם לפיד, ודווקא מוצא את מי להאשים, את המפלגות החרדיות כמובן.

לאחר שתנועת הבית היהודי הדתית והיו"ר בנט מותקפים מכל עבר, נחלץ לעזרתם אחד מחבריה של תנועת הבית היהודי ח"כ הרב אלי בן דהן, והוא אומר כי כל הסיבה שהבית היהודי נמצאים באותו דעה עם לפיד נגד האחים החרדים כלשונו בסוגיית השיויון בנטל ועוד, זה בגלל שלמפלגות החרדיות לא היה איכפת באם הבית היהודי לא יכנסו לקואליציה.

לשאלת המראיין מרדכי לביא מ"קול ברמה", מה המקור שלו לטענתו זו, השיב שיש לו מקורות והוא לא מעוניין לחשוף אותם. אבל כשהשיב לו מרדכי לביא כי בשיחתו עם אריה דרעי הוא אמר לו כי תנועת ש"ס להיפך ניסו לחבור לבנט ומנסים בכל דרך לשכנע אותם לעזוב את הברית עם לפיד, אך ללא הועיל,

השיב לו בן דהן כי "זאת המציאות, המפלגות החרדיות היום פוחדות מברית כזאת, היכן הם היו אז בתחילת המגעים להקמת הממשלה?, הן לא אמרו את המשפט הזה, ולא היה אכפת להם להקים ממשלה בלי הבית היהודי ומצידם היה שנהיה בחוץ. אז אני חושב שאין כאן ברית אבל יש כן איזו זהות אינטרסים כרגע בינינו לבין לפיד שגורם לכך שלפחות ידברו איתנו ולא נישאר בחוץ".

בסיום דבריו אמר וכיוון את דבריו כלפי הליכוד ביתינו ובנימין נתניהו: "זה גלוי לכל, שבתחילת המשא ומתן הקואליציוני, מסיבותיו שלו, נתניהו לא רצה את נפתלי בנט. אני לא יודע למה, זה לא חשוב כרגע, זו זכותו המלאה, אבלהוא לא רצה אותנו". אז שאף אחד לא ילך להתבכיין שלפיד ואנחנו דוגלים באותה שיטה ומזדהים באותם קווי יסוד כתנאי להיות בממשלה.

ברוח אותם הדברים אמר גם בראיון לרדיו "גלי ישראל": זה נכון שאין נועם בינינו לבין החרדים, כי אם תנועת ש"ס מעיזה להאשים אותנו בבוטות כזאת, אז אף אחד לא יכול לבוא ולהטיף לי מוסר.

כששאל אותו המראיין האם הם מחוייבים לרבנים של הציונות הדתית ויקיימו ככל אשר יורוך, מאחר ולאחרונה נראה כאילו בנט מנותק מהרבנים של הציונות הדתית ולא מתנהל על פי הדרכתם, השיב בן דהן: אתם טועים, נפתלי בנט הוא אדם שמוכן לשמוע לדעת הרבנים, וכן גם כל חברי הבית היהודי יעשו מה שרבניהם יאמרו להם.

מנגד בראיון ל"ידיעות אחרונות" הוא נשמע הרבה יותר נטול רסן נגד החרדים ומבהיר: כי ישמור לא פחות טוב מהחרדים על יהדותה ומורשתה של מדינת ישראל, וכי "הממסד הדתי צריך להתחדש ולהשתנות". והוסיף בבוז: "עם כל הכבוד לחרדים שלא יטיפו לנו מוסר. גם אני בעד התורה, אבל בגלל כך אסור להפוך את הישיבות לערי מקלט למי שלא לומד. אין להם את הכוח להורות לראשי ישיבות לגייס תלמידים שלא לומדים. גם לראשי הישיבות אין הכוח לעשות את זה. הם מפחדים. ומה שיוצא לנו בתכל"ס הוא, כי גם את מי שלא לומד הם לא מעזים לגייס. אלה רק הצהרות. אני לא מאמין שהם יעשו את זה. הגיע הזמן שלנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.