ח"כ זוהר: חוזר בי מאמירותי כי אין טרור יהודי

לאחר שאמר אתמול כי הוא לא מאמין שיהודים רוצחים תינוק, נפגש ח"כ מיקי זוהר עם שר הבטחון משה יעלון ובצעד נדיר פרסם הודעה בה עדכן כי הוא חוזר בו מאמירתו כי אין טרור יהודי. {קומץ הזוי}

אתמול, בראיון לעיתון מעריב אמר ח"כ מיקי זוהר כי  "לגבי טרור יהודי, אני נורא סקפטי לגבי מצב שבו יהודי יבחר לרצוח תינוק. נראה לי לא הגיוני שבדנ"א של היהדות יש דבר כזה. זה מתאים לאסלאם. טרוריסט זה מי שמציב לעצמו מטרה פוליטית ורוצח חף מפשע למען הערך הזה".

"אני שואל: יש מישהו שקבע את המניעים של אותם נערים יהודים שנעצרו? האם הם אכן התכוונו לרצוח תינוקות? אם הם אומנם עשו את זה, האם ידעו ורצו לרצוח תינוקות? בעיני הם לא טרוריסטים, אלא פורעי חוק, אנרכיסטים, רוצחים, אבל לא טרוריסטים".

גם לגבי הטענות שהשמיעו חוגים בימין נגד חוקרי החשודים ברצח של משפחת דוואבשה בכפר דומא, שלפיהן בחקירתם היה לכאורה שימוש בעינויים, לח"כ זוהר יש מה לומר. "דיברתי על זה בישיבת סיעת הליכוד השבוע עם דמעות בעיניים", הוא אומר בראיון למעריב.

"הסברתי שאני לא יכול לעכל מצב שבו יהודי מענה יהודי. זה נראה לי משהו שלא יעלה על הדעת. אני שומע שמועות על המתרחש במרתפי השב"כ וטענות על כך שמבצעים שם עינויים. אני לא יכול לחיות עם זה. אפשר לברר את האמת בלי עינויים. הפיגוע בדומא גרם נזק ביטחוני אדיר למדינה, אבל בואו לא נאבד פרופורציות, אי אפשר להתעלל ביהודים".

היום, לאחר שנפגש עם עם שר הביטחון משה בוגי יעלון בנושא חקירת החשודים ברצח בכפר דומא, אמר ח"כ זוהר כי "שר הביטחון הבטיח לי שלא מתקיימים עינויים וכי החקירה מתקיימת על פי הנהלים, בהתאם לחוק ובליווי משפטי קפדני וצמוד".

ח"כ זוהר הוסיף: "הנתונים וההוכחות המקוממות שהוצגו לי על ידי שר הביטחון, הוכיחו כי למרות שמדובר בקומץ קיצוני והזוי- בכאב, זעזוע וצער עמוק אני נאלץ לחזור בי מאמירותיי כי אין יהודים התומכים ברצח חפים מפשע. המעשים בהם תומכים הטרוריסטים היהודים מסכנים את העם היהודי ועלולים להביא אסון כבד להתיישבות ולמדינת ישראל כולה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "פעילות השב"כ – על פי חוק בפיקוח בתי המשפט" מה האמת?
  |
  נתניהו ובנט:" כל פעילות השב"כ מתבצעת על פי חוק … בפיקוח … בתי המשפט".
  מלות הרגעה אלה מסתירות ישראבלוף רב שנים.
  לפי החוק אסור לחוקרי שב"כ לענות נחקרים.
  לאחר שנים רבות שבמהלכן חוקרי השב"כ הפרו את החוק (רק כמה עשרות אלפי פעמים) פסק בג"ץ ב 9/1999 שהחוק ופרשנותו ישארו כמות שהם ואסור לשום גורם לתת התר מראש לעבור עליו, אבל בדיעבד, לאחר שהחוקרים יענו נחקר במצב שהוא כ"פצצה מתקתקת", ורק במצב זה, הם יוכלו להפטר מהרשעה בטענה של "הגנת הצורך" (ס' 34יא לחוק העונשין) המאפשרת לכל אדם לעבור על כמעט כל סעיף בחק הפלילי בהתקים תנאים מסוימים (בעקר "מעשה שהיה דרוש באופן מיידי להצלת … מ… פגיעה חמורה … ולא היתה לו דרך אחרת") . בפרקטיקה, פסיקה זאת השתלבה בהוראת חוק נוספת לפיה החלטה אם להעמיד לדין את החוקר אם לאו נתונה בידיו של היועמ"ש לממשלה ללא אפשרות מעשית לערער על החלטתו (כי בג"ץ הכריז מספר פעמים שרק במקרים נדירים יתערב בהחלטת היועמ"ש לפטור מהעמדה לדין), וכך היועמ"ש משמש מחסה בלתי חדיר לחוקרים שמענים בתאום אתו: הנוהג הוא שקודם לענוי מבקשים החוקרים מהיועמ"ש את הסכמתו מראש לפטור בדיעבד מהעמדה לדין, פטור שיוכר לפי פסיקת בג"ץ בדבר "הגנת הצורך" במקרה של "פצצה מתקתקת". הפטור לכל מעונה ספציפי מתבסס על הודעתם שמדובר ב"פצצה מתקתקת". הבסיס העובדתי להודעתם אינו נתון לאמות חיצוני.
  בפרשת דומא השב"כ טען שהנחקרים הם בגדר "פצצה מתקתקת", זאת מעצם העובדה שבעבר הם גרמו הריגה או רצחו (כלומר על הפטור בדיעבד של בג"ץ למקרה "פצצה מתקתקת" הרכיבו השב"כניקים והיועמ"ש הנחה משלהם ש"פעם פושע- תמיד פושע" או אף "פעם גרם הריגה- תמיד ירצח") ומנין להם מה הדבר שהמועמדים לענוי עשו או לא עשו בעבר? זאת על פי הראיות המודיעיניות שבידיהם (הלשנות?), שהן ראיות שאינן נתנות לאמות, וכבר התבררו כשגויות בחלקן, גם בפרשה הנוכחית.
  בפרשה זאת התקשורת גם הציגה בפני הצבור תמונה (לא בהכרח כוזבת) לפיה שופטים (שמתפקידם להגן על העצירים מפני התעללות לא חוקית) שמשו כחותמת גומי בפרשת דומא, ולא בררו את הבסיס לטענת "הפצצה המתקתקת", אם כן, השופטים, מן הסתם, המשיכו נוהג שהיה עליו קונצנזוס צבורי כשהיה מדובר במעונים פלסטינים ועתה השופטים אינם רוצים לנהוג אחרת כי אינם רוצים להרגיש "גזענים" , אבל, בסופו של דבר, זוהי מסורת משפטית שגורמת ענויים גם לחפים מפשע. האם השוויון בין ישראלים לפלסטינים הוא חזות הכל?
  |
  ממליץ לקרא את הפוסט "הכל מתקתק" של יוסי גורביץ בבלוגו "החברים של ג'ורג'" (שמאלני, אבל לעניננו הוא מאלף) ובמיוחד הקטע על השופטים עצומי העיניים שרומו ע"י אנשי השב"כ בנסיונם לנקום בחיים פרלמן על שהעז להגחיך את מפעילו כשהיה "מודיע" של השב"כ.

  בג"ץ העינויים מ 1999 |
  הגב