ח"כ זוהר: "מאיימים עלי בגלל חוק השבת"

הח"כ שהגיש את חוק השבת סיפר כי בשל כך איימו עליו חברות גדולות על מנת שיגנוז את הצעת החוק. "כשעם ישראל התעלם מהיהדות שלו – הוא חטף, ואני מפחד מזה", אמר זוהר. {מלחמות השבת}

הערב, נערך בירושלים כנס 'חיזוק השבת" שיזם המשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ, כדי להעלות את השבת לראש סדר היום הציבורי בהשתתפות רבנים, ראשי ישיבות, שרים, חברי כנסת ואישי ציבור. הכינוס נערך בבית הרב קוק, ויוזמה הסביר מדוע ערך את הכנס:

"הבעיה לא רק מתחילה מהצד החילוני, אלא גם מבית מדרשנו. לא כולם אומרים בפה מלא שהשבת היא קדושה, מפה חשוב לצאת שכולם, ההנהגה הציבורית והחינוכית, נוביל את נושא השבת ונגיד שהיא קדושה ומייחדת אותנו כעם היהודי בארץ ישראל, ארץ היהודים".

הוא סיפר: "הבעיה התעוררה אצלי בזמן שעלה על סדר היום פתיחת 16 אולמות הקולנוע בעיר. בתי מסחר, פנאי ו'תרבות' וזהו סדק בסטטוס קוו עליו חייבים לשמור.מאנחנו שומעים חברי כנסת כגון ח"כ מיקי זוהר, שמגיעים לו שבחים, אשר יוזמים חוק יהודי לשמירת השבת, ומצד שני ח"כים שקוראים לעצמם דתיים לאומיים שמגדירים מהי השבת הישראלית החדשה, לעומת השבת היהודית המקורית. הגיע הזמן לומר את דברנו, לחזק את השבת ולהבין לאן פנינו ומהם סדרי העדיפויות והדגלים שעלינו להניף".

רבה של ירושלים, הגאון רבי אריה שטרן אמר כי  "לא יעלה על הדעת שתהיה מדינת יהודית שלא תהיה בה שמירת שבת. אני חושב ששמירת השבת חשובה גם ברמה הבינלאומית. הגויים לא אוהבים שאנחנו פה, אבל אם יראו שזה מדינה יהודית עם אופי של מדינה יהודית, יבינו הגויים שיש כאן משהו מיוחד. ישנה חשיבות לשבת מצד אחד כלפי אומות העולם ומצד שני כלפי פנים, עבור עם ישראל שמקיים ומדגיש את שמירת השבת".

הרב חיים דרוקמן אמר בכנס: "קשה לי לדבר, ואני מודה ומתוודה, אם לא עניין השבת לא הייתי בא היום. לכל אירוע אחר הייתי נבצר, אבל כשמדובר על השבת – לא יכולתי לא להגיע, כי זה חשוב לי. כל העולם קיבל מאיתנו את יום המנוחה, עם ישראל העניק לעולם את יום המנוחה והקדושה".

ראש ישיבות בני עקיבא הוסיף: "לצערנו, יש חלק מאחינו שגם ביום המנוחה אין להם יום מנוחה. לא רק שאין להם יום מנוחה, הם גם כופים על אחרים ואומרים להם: אם לא תעבדו – תאבדו את פרנסתכם. זו כפייה אנטי אנושית, לא כפייה אנטי דתית!"

חבר הכנסת מיקי זוהר בליכוד שהגיש את חוק השבת שעור סערה סיפר בכנס כי חברות מאיימות עליו כדי שיגנוז את הצעת החוק. "כשאני אצא מפה, יגידו 'החוק הזה דתי' אבל הם טועים, החוק הזה הוא יהודי. אמרו לי שאחטוף אש צולבת בעקבות החוק – ואני חוטף", סיפר זוהר.

לדבריו, "את השבת המציא התנ"ך, אחרת לא היה לנו מושג של שבוע, אחרת לא היה שבוע בעולם – ודווקא אנחנו, כעם יהודי, בוחרים להתעלם מאותה עדות. אומרים 'בואו ננהג כשאר העולם', אבל שאר העולם נח יום בשבוע, ורק אנחנו לא. למה דווקא במדינת ישראל ובמיוחד בתל אביב מנסים לקעקע את הנושא הזה?".

מיקי זוהר הוסיף ואמר בדבריו כי "כשעם ישראל התעלם מהיהדות שלו – הוא חטף, ואני מפחד מזה. אסור לנו לוותר על היהדות שלנו, אם נוותר עליה אנחנו נחטוף. תזכרו את דבריי".

"גם בצד הסוציאלי, למה בעל עסק חייב לפתוח את מרכולתו כדי להתחרות בשכנו שעובר על החוק? יש כאן קמפיינים של בצע כסף מצד חברות גדולות שנפגעות מהחוק, שתוקפות אותי ומאיימות כדי שאסוג ממנו, ואני אומר – גם בצע כסף פגע ביהודים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.