ח"כ חיים ילין נגד אישור הכניסה של רמי לוי לכנסת

חבר הכנסת חיים ילין דורש לבטל את אישור הכניסה הקבוע שיש לאיש העסקים רמי לוי לכניסה חופשית לבניין הכנסת. לדברי ילין, "הכנסת שייכת בצורה שוויונית לציבור כולו".

מסגרת מיזם מאה ימים של שקיפות, חשף אתמול ערן הילדסהיים כי מר רמי לוי היינו בעל אישור כניסה קבוע לכנסת, כולל אישור כניסה עם רכב. מר לוי יכול להסתובב בחופשיות בכנסת עד 01.12.2017, כאשר הוא איננו נבחר ציבור או בעל תפקיד שמצריך אישור כניסה קבוע לכנסת.

בעקבות פרסום התחקיר, ח"כ חיים ילין פנה אל יו"ר הכנסת בקריאה לקבוע בדחיפות קריטריונים אחידים וגלויים למתן אישור כניסה קבוע לכנסת ולפרסם בפומבי את רשימת בעלי האישורים הקבועים לכנסת. במכתבו טען כי "השחיתות השלטונית הפכה לאיום אסטרטגי על החברה ועל הדמוקרטיה הישראלית. היא מעדיפה אינטרסים פוליטיים, אישיים וכלכליים על פני האזרחים, שהם נאמניו. בעצם נוכחותה חותרת השחיתות השלטונית תחת אמון הציבור במוסדות השלטון ובשיטה הדמוקרטית."

ח"כ חיים ילין אמר לאחר שיגור מכתבו ליושב ראש הכנסת כי "הכנסת שייכת בצורה שוויונית לציבור כולו. לא למושחתים, לפוליטיקאים שעסוקים בעצמם ובטובתם האישית, לבעלי האינטרסים, לתאגידים הגדולים או לוועדים הגדולים. כיו"ר הכנסת עליך להוביל את המאבק בשחיתות השלטונית והציבורית, ולפעול להחזרת אמון הציבור במערכות השלטוניות והציבוריות. הדרך היחידה להבטיח את אמון הציבור היא בשמירה על טוהר המידות ועל שלטון החוק."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.