ח"כ חנין זועבי צפויה להיחקר היום במשטרה – האם תתייצב?

ח"כ זועבי סירבה להגיע לשתי חקירות במשטרה אליהן זומנה ■ בשבוע שעבר היועמ"ש דחה בקשתה לקבל מראש מידע על הבסיס העובדתי לחשדות נגדה בטרם חקירתה, ומסר כי עליה להתייצב לחקירה.

לאחר שסירבה להגיע לשתי חקירות במשטרה אליהן זומנה, ח"כ חנין זועבי צפויה להתייצב היום (ב') במשטרת ישראל לחקירתה בגין חשד להסתה ובהעלבת עובד ציבור. האם היא תגיע?

בשבוע שעבר היועמ"ש וינשטיין דחה את בקשתה של ח"כ זועבי לקבל מראש מידע על הבסיס העובדתי לחשדות נגדה בטרם חקירתה, ומסר כי עליה להתייצב לחקירה. זועבי דרשה לקבל את המידע לפני שתתייצב לחקירה, וטענה כי "אין לה זמן" להגיע עקב רצונה לקבל ייעוץ משפטי בטרם התייצבותה.

וינשטיין מסר, כי "רשויות החקירה אינן מחויבות להעביר לנחקר, לרבות חבר כנסת, מידע טרם חקירתו על התשתית העובדתית לאירועים ולחשדות שעליהם תתבסס החקירה", והבהיר כי החוק אינו מקנה לחברי כנסת חסינות מפני עצם חקירתם במשטרה. "אין חולק על חשיבותה של זכות ההיוועצות, וככל נחקר, יכולה ח"כ זועבי להיוועץ עם עורך דין. עם זאת, לאף נחקר אין זכות לקבלת 'תיאור האירועים והחשדות נושא החקירה' מראש", אמר היועץ המשפטי לממשלה.

ח"כ זועבי התבקשה, פעמיים, להגיע לחקירה בחשד לעבירות של הסתה והעלבת עובד ציבור, לאחר שבתחילת החודש שעבר, בתום דיון בבית המשפט בנצרת, היא הטיחה דברים קשים נגד שני שוטרים ערבים שעמדו סמוך לה ואף קראה לאזרחים לירוק עליהם. תחילה ביקשו במשטרה לזמן את זועבי כבר בתחילת החודש שעבר לחקירה, אך אז היא טענה כי היא אינה פנויה, ולאחר מכן אמרה שהיא אינה יכולה להיחקר מפאת חג האיד אל פיטר שצוין באותם ימים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.