צפו בוידאו: טיבי מגרש את ניסים זאב מדוכן הנואמים בכנסת

כנראה שאין גבול לחוצפה, לאחר שסגן יו"ר הכנסת ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) הורה לח"כ ניסים זאב מש"ס לרדת מדוכן הנואמים לאחר שח"כ זאב אמר מעל הדוכן את עמדתו שלא תאמה לעמדת ח"כ טיבי.

המקרה התרחש בהסבר להסתייגות הסיעות החרדיות על 'תיקון חוק הגבלת גיל הנישואין ל18, בית המשפט יכול להתיר מקרים מיוחדים מגיל 16 ומעלה ע"פ החלטתו'.

ח"כ זאב עלה לדוכן הנאומים ובין דבריו, קישר את העובדה שנערות רבות שבויות בכפרים ערביים לחוק. בתגובה, התחוללה סערה במליאה כשחברי הכנסת מהסיעות הערביות וממרצ תקפו את ח"כ זאב.

לאור ההפרעות הרבות, הוסיף ח"כ טיבי שניהל את הישיבה עוד דקה וחצי לח"כ זאב. ולאחריהם, עוד חצי דקה.

לפני שסיים ח"כ זאב את דבריו בחצי דקה שנותרה, העיר לו ח"כ טיבי על דבריו ולאחר תגובתו של ח"כ זאב שלא נעמה באוזניו של ח"כ טיבי, הורה לו ח"כ טיבי לרדת מדוכן הנאומים, למרות שלא סיים את דבריו ונותרה לו עוד כחצי דקה.

בפורום 'מתייעצים' הגיבו בחריפות רבה לנושא ואמרו כי מדובר בהתנהלות שנוגדת את החוק לכל דבר ועניין. 'לא יתכן שחבר כנסת המשמש כסגן יו"ר הכנסת וכמנהל הישיבה, יורה לח"כ אחר אשר עמדתו שנויה מעמדתו של המנהל את ישיבת הכנסת, לרדת מדוכן הנאומים בגלל שאמר עמדה שלא מצאה חן בעיניו, זהו התנהלות אנטי דמוקרטית ויש להוקיע התנהלות זו בצורה מיידית, אנו חיים במדינה יהודית ודמוקרטית, בה רשאי לומר כל אדם את דעתו ובפרט כאשר היא נכונה'.

עוד הוסיפו בפורום, כי בכוונתם לפנות בשיתוף גופים וגורמים נוספים ליו"ר הכנסת ולוועדת האתיקה בבקשה לבטל מח"כ אחמד טיבי את מינויו כסגן יו"ר הכנסת. 'אדם שלא מוכן לשמוע את דעתו של האחר, לא ראוי לכהן כיו"ר הכנסת', אמרו בפורום.

צפו בגירוש טיבי את ניסים זאב מדוכן הנאומים – באדיבות ערוץ הכנסת

 

צילום תמונה – פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.