ח"כ יעקב אשר מאשים: "3 נציגים חרדים הצביעו לרב שטרן"(הקלטה)

נמשכים חילופי האשמות באשר לכישלון החרדי בבחירות לרבנות י-ם: ח"כ יעקב אשר מאשים: "היו שלושה חרדים שהצביעו לרב שטרן". האזינו

[alooma ref="5aaaef213dea8478ff2ad9ada321f4c9.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]
ההקלטה באדיבות רדיו 'קול חי'

הבחירות לרבנות ירושלים אמנם מאחורנו, אולם הדי הכישלון הליטאי מסרבים לגווע: רבים בציבור החרדי מפנים אצבע מאשימה כלפי עסקני ונציגי 'יהדות התורה' שהביאו לתמיכה ברבנים לאו ואליהו שלא נבחרו בסוף המערכה.

ח"כ יעקב אשר מ'דגל התורה' התראיין אמש ל'קול חי' והגיב על הטענות בענין. בדבריו חשף אשר טפח מאחורי הקלעים של ההתרחשויות שקדמו להחלטת גדולי ישראל באלו נציגים לתמוך.

"היהדות החרדית כמעט כולה נאבקה למנוע את הבחירות כי ידענו לאן מכוון את זה ראש העיר ברקת, הוא עושה את שלו ואנחנו עשינו את ההשתדלות שלנו", אמר אשר.

אשר מספר מדוע תמכו הנציגים הליטאיים ברבנים הללו למרות הסיכויים הקלושים לבחירתם: "היו צדדים שתהיה הפתעה, לפחות על אחד הרבנים. אם לא היו אנשים חרדים שהעבירו את תמיכתם הטבעית מהרב לאו לרב שטרן התוצאות היו יכולות להיות שונות" קובע אשר.

הרב לאו קיבל 20 קולות, כאשר ישנם 18 נציגם לציבור החרדי בגוף הבוחר. למרות זאת הח"כ מדגל התורה משוכנע שלפחות שלושה נציגים חרדים בגוף הבוחר הצביעו בניגוד למה שציפו מהם.

מי הריץ את הרב לאו?

"הבחירות היו תפורות מראש ואנחנו עשינו את ההשתדלות שלנו, ליצמן ובעלזא הובילו את התמיכה ברב לאו. הרב לאו לא היה מועמד שלנו, הם (בעלזא וגור) הביעו תמיכה ראשונים. המועמד הטבעי שלנו היה הרב שלזינגר למרות שידענו שהסיכויים שלו קלושים, לאחר מכן העברנו את התמיכה לרב לאו רק בניסיון להציל את ירושלים מהדיל הזה (עמאר שטרן). לא הצלחנו וזה לא אכזבה גדולה". סיכם אשר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מגיעה לכם האכזבה הזו. די לדילים ולתחמנות . הראויים ביותר נבחרו לטובת עם ישראל והעיר הקדושה ירושלים.
    הרבנות אינה עסק פרטי שלכם. נמאסתם

    הראויים נבחרו |
    הגב