ח"כ כבל ליועץ המשפטי: לפסול את מועמדותו של הרב שמואל אליהו • "אדם המונע מגזענות"

בעקבות הפרסומים האחרונים לפיהם יתמודד הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, על תפקיד הרב הספרדי הראשי שיגר אמש ח"כ איתן כבל מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, בו הוא מבקש ממנו להתערב באופן מיידי על מנת לפסול מועמדות זו. "בימים אלו מתקיימת התמודדות בין מספר רבנים על תפקיד הרב הראשי לישראל והראשון לציון. בין המועמדים צורמת במיוחד מועמדותו של הרב שמואל אליהו שבמהלך שנים ארוכות הטיף לגזענות וישם אותה הלכה למעשה בפסק הלכה האוסר על מכירה או השכרת דירות לאזרחים ערבים".

לדברי כבל, "הרב אליהו מנצל באופן עקבי את משרתו הציבורית על מנת להסית כנגד מיעוט במדינת ישראל המונה חמישית מאוכלוסיית המדינה. זאת, תוך שימוש בכל במה אפשרית על מנת להפיץ אמירות נוטפות גזענות דוגמת "יהודי לא צריך לברוח מערבים. יהודי צריך להבריח ערבים".

כבל מגיב במכתבו לפרסומים לפיהם גורמים שונים מתיעים פשרה לפיה יתנצל הרב אליהו על התבטאויותיו על מנת להכשיר את מועמדותו ומכנה אותה "לעג לרש". לדבריו, "את הנזק לו גרמו אמירותיו לא תתקן שום התנצלות. את הקרע שיצר בין היהדות לבין הציבור הערבי לא ניתן לאחות במתק שפתיים".

"הרב אליהו פסול מכל וכל מלהתמודד על תפקיד הראשון לציון. זהו תפקיד חשוב מדיי מכדי להפקיד אותו בידי אדם המונע משנאה לאחר, מלאומנות ומגזענות", כותב כבל ומסיים את מכתבו בקריאה לוינשטיין: " אבקש את התערבותך המיידית על מנת לפסול את מועמדותו של הרב אליהו לתפקיד הרב הספרדי הראשי. פסילה זו תשדר מסר ברור לציבור היהודי והערבי שמדינת ישראל מקבלת באפס סבלנות אמירות ומעשים גזעניים".

צילום תמונה ראשית: פלאש 90

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כבל למד מוסר בישיבת הנגב אצל הרב יששכר מאיר ז"ל. החזון איש כבר כתב נגד המוסקניקים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. לפסול את ח"כ איתן כבל מיידית !!

  הבן אדם עצמו גזען איום, ועובד אצל ש"ס ואלקלקסי !!!!

  בושה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב