ח"כ כהן: "אם דרעי יתפטר – כל חברי הכנסת של ש"ס יתפטרו בעקבותיו"(וידאו)

בלבול ומבוכה בש"ס בעקבות ההתפתחויות האחרונות: ח"כ כהן אמר הבוקר כי במידה ודרעי יתפטר "כל חברי המפלגה יתפטרו בעקבותיו". וגם: חיים אמסלם מתייחס לדרמה הפוליטית במפלגה שנלחמה בו. כל הפרטים

בש"ס מתקשים לעכל את ההתפתחויות האחרונות במפלגה. חברי המפלגה – כמו גם הפרשנים והעיתונאים – מתקשים להחליט האם מדובר בהתפטרות אמיתית של דרעי או בספין חולף.

חבר הכנסת איציק כהן אמר הבוקר לרזי ברקאי ב'גלי צה"ל' כי "אם אריה מתפטר, כל הח"כים הולכים אחריו…אין לו תחליף. אין דבר כזה למנות יושב ראש אחר. לדעתי יהיה קשה מאוד להחזיר אותו ואני מאוד מקווה בשביל תנועת ש"ס ובשביל עם ישראל שאכן יתחולל איזה שהוא מהפך בעניין הזה".

חיים אמסלם, שכיהן בעבר כח"כ מטעם התנועה והודח ממנה, סיפר על תחושותיו לנוכח שעתה הקשה של המפלגה: "בכנות, לא תיארתי לעצמי שהתפוררותה של ש"ס תהיה כל כך מהירה, כל כך במדרון חלקלק". בהמשך הדברים רמז אמסלם כי יתכן ובבחירות הקרובות הוא יחבור למפלגה אחרת.

כאמור, בסביבתו של דרעי טוענים בתוקף כי דרעי רציני בכוונתו להתפטר "אריה שילם מחיר אישי כבד בימים האחרונים והוא חש שנמאס לו", אומרים מקורביו.

מנגד, בתנועת ש"ס סבורים כי ניתן יהיה להניא אותו מהחלטתו ברגע האחרון.

דובר ש"ס לשעבר, רועי לחמנוביץ', הנחשב מקורב לאלי ישי, אמר הבוקר: "אני לא אומר את זה מגנאי, אבל מדובר בניסיון להסיט את תשומת הלב הציבורית מאירוע א', קרי הקלטות, לאירוע ב', הבקשה להתפטר". לדבריו, "זה אפילו נעשה בצורה כל כך מוצלחת, עדי כדי כך שהתשובה לבקשת הרבנים תינתן היום בבוקר ולא ניתנה אתמול בלילה".

בהמשך הדברים הוא ביקר את ההתעסקות בעניינים האישיים ולא החברתיים והביטחוניים.

הכתבה המרכזית על הקלטת הלוהטת ששודרה במהדורה המרכזית אמש (ב)

(באדיבות רשת)

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זכור את אשר עשה דרעי למרן: רדף אותו, לא שמע בקולו, גרם לו צער, הפיל עליו את כל מעשיו הנפשעים.

  זה ספין, זה ספין, זה ספין.

  הוא יודע לעשות הצגות יפות. אל תאמינו לו.

  לפני שדרעי נכנס לכלא הוא אמר: "אני לא פורש, אני אחלק תה לעובדים אם זה מה שצריך". ובסוף איים על מרן שיחזיר אותו לשס.

  נוכל, ערמומי.

  שסניק שרוף לשעבר |
  הגב
 2. חיכינו לזה שש"ס תתפורר!! אז עדיף שתיתפטרו כמה שיותר מהר אנשי דמים ומירמה

  איציק |
  הגב