ח"כ כלפה בהצעה חדשה: "תפקיד הנשיא הוא מיותר לחלוטין"

ח"כ זבולון כלפה הגיש הצעת חוק לביטול מוסד הנשיאות. לטענתו, תפקיד נשיא המדינה הוא מיותר ובזבזני וביטולו יחסוך מאות אלפי שקלים לקופת המדינה.

ח"כ זבולון כלפה מ'הבית היהודי' מקדם הצעת חוק חדשה לביטול מוסד הנשיאות.

בדברי ההסבר להצעת החוק מוצגים שני נימוקים. הראשון הוא מבחינה תקציבית, בשנה שעברה עלה בית הנשיא לקופת המדינה- 62 מיליון שקלים סכום שהוא פי שלושה מהסכום שנדרש לפני כעשור.
כלפה מציע כי במקום להוציא את כספי המיסים על טקסים, אירוח ונסיעות – יחולקו הסמכויות והתפקידים הטקסיים בין משרד החוץ, יושב הראש הכנסת וגופים אחרים.

בנימוק השני מזהיר ח"כ כלפה מיצירת רשות רביעית לצד הכנסת, הממשלה ובתי המשפט.

בדבריו של כלפה ניתן לראות ביקורת המכוונת כפי הנראה, אל הנשיא היוצא שמעון פרס "בשנים האחרונות נוצר מצב של מעין רשות רביעית הנוטלת לעצמה חירות להתערב בתחומי הרשות המבצעת, ולעיתים אף לגרום נזק ולהפעיל לחץ חיצוני על מקבלי ההחלטות", נאמר בנימוק להצעה.

ח"כ כלפה התראיין היום בגל"צ שם הסביר את הצעת החוק החדשה אותה הוא מקדם ואמר "תפקיד הנשיא הוא מיותר לחלוטין. הגיע הזמן לעמוד באומץ מול הדבר הזה ולסיים את העניין אחד ולתמיד", עוד אמר "הגיע הזמן לומר כי כאשר ממשלה נבחרת, תפקידה הוא לנהל את המדיניות של המדינה". לטענתו, את הכסף שייחסך מביטול מוסד זה ניתן להשקיע בדברים אחרים בתחומי החברה והחינוך. לסיום הבהיר, "אין מקום לתפקיד הנשיא. להצעה תמיכה גם מימין וגם משמאל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.