ח"כ מהמחנה הציוני קורא להצטרף לממשלה

על רקע הפרסומים על מגעים בין נתניהו להרצוג, ח"כ איתן ברושי, טען כי אסור לשלול את האפשרות, בעיקר לאור המצב הדרמטי בו נמצאת ישראל בתקופה זו. { "לנסות ולהשפיע מבפנים"}

לאחר שראש הממשלה הביע את רצונו העז לצרף את המחנה הציוני לקואליציה, במפלגה יש מי שמתייצב לימינו של הרצוג וקורא להיכנס לממשלה, כך מפרסם אתר מעריב און ליין.

ח"כ איתן ברושי, טען כי אסור לשלול את האפשרות, בעיקר לאור המצב הדרמטי בו נמצאת ישראל בתקופה זו. "בימים הקרובים תתכנס ועידת מפלגת העבודה כשעל סדר יומה קביעת מועד הבחירות ליו"ר המפלגה. בנתונים הקיימים אני מציע לחברים לדחות את הבחירות ליו"ר המפלגה לסוף שנת 2017. אני סבור כי צריך לחדול מהמנהג של החלפת היושב ראש מדי שנתיים וכמו כן סבור כי אין זה נכון לעסוק בכך כעת, כאשר אנו נמצאים בצומת של שלל נושאים מכריעים לעתיד המדינה", אמר ברושי.
ברושי מסביר, "במציאות זו, כשעל הפרק הכרעות גורליות באשר לעתידה ולאופייה של המדינה, אני סבור שיש לשקול הצטרפות לממשלת אחדות בתנאים שלנו, על מנת שנוכל להשפיע על ההחלטות המתקבלות בממשלה ועל מנת להשפיע בעיצוב סדר יומה וכדי שנוכל לחתור לחיזוק ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולקדם את התהליך המדיני לכיוון של היפרדות מהפלסטינים ושתי מדינות. זוהי צביעות שחברים במפלגה מבקרים את מדיניות הממשלה השכם וערב, אך רוצים להמשיך לשבת על הגדר ולצפות מהצד במקום לנסות ולהשפיע מבפנים".
"על פי הקולות שאנו שומעים היום מראשי הבית היהודי, ניכר שהם חוששים מאוד מכניסתנו לממשלה, וזה רק מראה עד כמה חיוני שנצטרף ונמנע החלטות הזויות ומסוכנות שהם מנסים לקדם העלולות להזיק לעתידה ולחוסנה של מדינת ישראל". מסכם ברושי.

בחודש האחרון נשמעו פרסומים על מגעים המתנהלים בין המחנה הציוני לבין הליכוד על הצטרפות אפשרית לממשלת נתניהו, המגעים הקופוא בשל החיקרה לא הגיעו לכדי הבשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.