ח"כ מוזס: "הגיוס סכנת חילון"

ח"כ מוזס בדיון במליאת הכנסת: מי יגלה עפר מעינכם, רבותינו גודלי ישראל זי"ע ויבדלו לחיים ארוכים גדולי ישראל שליט"א אשר בעיני הבדולח שלהם צפו כי הסכנה הגדולה בגיוס הנוער החרדי, הוא סכנת החילון שבכור ההיתוך שנקרא "צה"ל.

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס התייחס במליאה, במהלך דיון על הצעות אי אמון שהגישו סיעות האופוזיציה, להחלטת הצבא המקוממת והמזעזעת, שלא לאפשר לחייל דתי להמשיך ולגדל את זקנו. מוזס אמר: "מי יגלה עפר מעינכם, רבותינו גודלי ישראל זי"ע ויבדלו לחיים ארוכים גדולי ישראל שליט"א אשר בעיני הבדולח שלהם צפו כי הסכנה הגדולה בגיוס הנוער החרדי, הוא סכנת החילון שבכור ההיתוך שנקרא "צה"ל.

אך הציונות הדתית היא בשבר אמיתי, כי מי היה מאמין, שלא יתאפשר לחייל דתי לגדל את זקנו אלא באישור השלישות ולא הרבנות הצבאית? הרבנות הצבאית היא זו שהייתה הקובעת עד היום, וכפי ששמענו, כי הרבנות אישרה ל 180 חיילים לגדל זקן מטעמי דת ולעומתה השלישות אישרה רק ל 18 חיילים, וזה אומר דרשני. שוו בנפשכם, אם רופא צבאי יורה מטעמי רפואה כי חייבים לשחרר חייל וקצין שלישות יתערב בהחלטה זו על מנת לא לשחרר, זה יהיה הגיוני? היעלה כדבר הזה על הדעת? ואלא מה, הצבא חושש מהחיילים הדתיים הוא חושש מ"הדתה" והחלטה זו היא חלק מהלוחמה השקטה נגד ה"הדתה" של צה"ל.

מוזס המשיך ואמר "זו החלטה מקוממת להעביר סמכויות מהרבנות לשלישות או לקצין חינוך. ומזעזע שכחלק בלתי נפרד מזה ההוראה היא לחיילים המשרתים לעשות מעשה נגד אמונתם, ומי שלא ינהג כךיהיה "מסרב פקודה" אשר דינו כלא ומחבוש. הכזאת יעשה בצבא של המדינה "היהודית והדמוקרטית" כהגדרת ראש הממשלה? ראש הממשלה, שדורש מאבו מאזן שיכיר קודם במדינה כמדינת הלאום של העם היהודי. מאז ומעולם, יהודים בכל הדורות מסרו נפשם שלא להסיר את זקנם שהיה סימן ההיכר בין ישראל לעמים.

בסיום דבריו אמר מוזס "לפני כשלושה חודשים פניתי אל שר הביטחון בישיבת ועדת החוץ והביטחון על נושא זה, והשר ענה לי חד משמעית כי המגדל זקן מטעמי דת ומסורת, ימשיך בכך גם בצבא. זו צריכה להיות עמדת הצבא ולא שום דעה אחרת. וכפי שאני מכיר אותו, הוא יעמוד בהבטחתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.