ח"כ מוזס: "הצעתי לגדו"י להקים ועדה של ששה רבנים – ולחלוק"

הפיתרון היצירתי של ח"כ מנחם אליעזר מוזס: ועדה בת שישה רבנים, שלושה מ'דגל' ושלושה מ'אגו"י', שתשב ותפתור את המחלוקות, ותחלק התפקידים באופן שווה

בראיון לנועם זיגמן הבוקר ב'קול ברמה', פרס ח"כ מנחם אליעזר מוזס, יו"ר סיעת 'יהדות התורה' בכנסת, את משנתו לצורך השכנת השלום ואמר: "אני מקווה שלאחר הבחירות אנחנו הח"כים נצליח להתגבר על המחלוקת בינינו".

לדבריו, "הצעתי לגדו"י שנקים ועדה של 3 רבנים מכל צד ונחלוק באופן שווה". בינתיים, כידוע, הצעתו לא התקבלה.

מוזס: "שמעתי את דבריהם של פרוש וליצמן שהזהירו מפני הגדלת כוחה של דגל התורה. אני לא דיברתי כמוהם ואני לא סבור ככה, כל אחד והסגנון שלו. אני אשמח לראות שדגל התורה גדלה".

לגבי המועמדת של 'דגל' בחיפה, עינת קליש, אמר מוזס: "אני שמח שבג״ץ אישר את התמודדותה של עינת קליש בחיפה, והייתי שמח גם שהיה מאשר את פינדרוס. הוא אדם ראוי עם הרבה זכויות".

בסיום דבריו התייחס לנושא הנפיץ של  אחוז החסימה, ואמר: "אני בעד הורדת אחוז החסימה. אילו היינו מורידים בבחירות הקודמות, הערבים לא היו מתאחדים ואלי ישי היה נכנס עם 4 מנדטים נוספים. אצלנו כל מנדט הוא 'כמוצא שלל רב'".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. 'הרע במיעוטו' בהוראת גדולי ישראל? - אסור להצביע למפלגות השמד. תלמידי חכמים - בני תורה האמיתיים.

  'הרע במיעוטו' בהוראת גדולי ישראל?

  שתי טענות מרכזיות במשנתה של 'דגל התורה' החדשה, החלו להישמע ע"י מפלגת
  'עץ', כדי להכשיר ולטהר אֶת הַשֶּׁרֶץ בְּק"ן טְעָמִים, בתמיכתם בזאב אלקין לראשות עיריית ירושלים ר"ל.

  אין מילים ביקום לבטא גודל עוגמת הנפש, הטפשות והכסילות שלא לומדים לקח וחוזרים על כל הטעויות מחדש ומאבדים עצמם לדעת! (הרמב”ם פוסק שמי שהורג את עצמו היינו ש"מאבד עצמם לדעת" נחשב לשופך דמים)

  קליפת המפלגתיות וחוסר האמונה ב-הקב"ה חוזרת במלוא עוזה, במהלך של התסגלות. כל בן תורה, אפילו עם חלקיק גרם שכל וקורטוב של קצת יראת שמים עוצר את השואה החדשה בתחילת דרכה ולא מצביע כלום!!! וגם לא למפלגת 'עץ'!

  כל קול לעץ מביא את השואה הבאה! ונחשב כטובל ושרץ בידו ממש, מפלגת עץ גם "לא לוחמים" נגד גיוס בנות ר"ל!!!!!!!!!! עד מתי אתם פוסעים על 2 הסעיפים?? עַד מָתַי אַתֶּם פֹּסְחִים עַל שְׁתֵּי הַסְּעִפִּים, אִם ד' הָאֱלֹקים – לְכוּ אַחֲרָיו, וְאִם הַבַּעַל – לְכוּ אַחֲרָיו. אבל אסור להצביע למפלגות השמד.

  תלמידי חכמים – בני תורה האמיתיים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מספרים שעשיר אחד הגיע ליענקושי ואמר לו "יענקושי קנייבסקי אם אתה רץ את כל רחוב רבי עקיבא בבני ברק הלוך וחזור, אני נותן לך מליון דולר" {{$1000000.00}} יענקושי שמח מאוד וענה לו, בגיל שלי כבר אין לי כוח לרוץ כל הרחוב, אבל תשמע טוב, בשביל מליון דולר מזומן, אני יכול לארגן לך שסבא שלי ירוץ מהר מהר מהר כל הרחוב הלוך וחזור!!!!! כן כן כן זה מזעזע אבל אסור לצחוק, בגלל שזה המצב של היום, וד"ל.

  מספרים שעשיר אחד הגיע ליענקושי ואמר לו "יענקושי קנייבסקי אם אתה רץ את כל רחוב רבי עקיבא בבני ברק הלוך וחזור, אני נותן לך מליון דולר" {{$1000000.00}} יענקושי שמח מאוד וענה לו, בגיל שלי כבר אין לי כוח לרוץ כל הרחוב, אבל תשמע טוב, בשביל מליון דולר מזומן, אני יכול לארגן לך שסבא שלי ירוץ מהר מהר מהר כל הרחוב הלוך וחזור!!!!! כן כן כן זה מזעזע אבל אסור לצחוק, בגלל שזה המצב של היום, וד"ל.

  בשביל מליון דולר תקבל ממו "הכל" |
  הגב