ח"כ מיקי זוהר: זק"א ת"א חלק מתפיסת הביטחון של ישראל

במהלך ביקורו נפגש ח"כ זוהר עם ראשי הארגון וקיבל סקירה מקיפה על הפעילות הנעשית מסביב לשעון בשמירה על כבוד הנפטרים ועל פעילויות החילוץ וההצלה

ביקור רב רושם קיים לאחרונה ח"כ מכלוף מיקי זוהר, חבר ועדת חו"ב וחבר ועדת הפנים של הכנסת, בבסיס ארגון זק"א תל אביב, לשם הגיע על מנת לעמוד מקרוב אחר פעילות הארגון.
קידם את האורח בדברים רב הארגון וחבר מועצת הרה"ר הגאון הרב יעקב רוז'ה, שסיפר על עבודת הקודש של המתנדבים אשר במקצועיותם מסייעים לפעמים גם בהתרת עגונות. הוא סיים את דבריו בפסוק "חבר אני לכל אשר יראוך" לכבוד הוא לי להיות בחברתם.
לאחר מכן סקרו מנכ"ל הארגון הרב צבי חסיד וסגן מפקד זק"א ת"א פקד מ' חיים לורבר בפני ח"כ מיקי זוהר את פעילות הארגון.
במהלך ביקורו סייר ח"כ זוהר בבסיס הארגון, סקר תצוגה של אמצעים העומדים לרשות זק"א ושמע ממתנדבים על פעילותם.
סקירה מיוחדת קיבל על פעילות יחידת הג'יפים לאיתור חילוץ והצלה ממפקד היחידה מר נחום קהלני. יחידת הג'יפים מונה עשרות בעלי רכב הנעה X 4 4 ונותנת מענה בעיקר בעת חיפוש נעדרים באזורים מורכבים ללא גישה לרכב רגיל. מתנדבי היחי' הם ג'יפאים שמתמחים בחיפוש וחילוץ בשטחים בלתי עבירים, כמו באזורי דיונות, חוף הים, פרדסים וכד'. רובם מצוידים בציוד תאורה וציוד ייעודי למשימות חילוץ והצלה. היחידה הצליחה בשנים האחרונות להביא להישגים שמשמעותם הצלת חיים של נעדרים בסיכון גבוהה שהצליחו להביא למציאתם טרם יהיה מאוחר. היחידה אף נבחרה כיחידה מחוזית מצטיינת לשנת 2015.
בסיום ביקורו אמר ח"כ מיקי זוהר כי הוא מתקנא בעשייה שהוא לא יכול לעשותה. ח"כ זוהר ציין כי התרשם מהעשייה מסביב לשעון וציין כי כל עוד בחוץ תשכל חרב, ואנו מוקפים אויבים והפיגועים הם ענין של שגרה זק"א היא חלק מתפיסת הביטחון של ישראל ועל הגורמים העוסקים בתקציב הבטחון חובה להתייחס לארגון בהתאם לטובת אזרחי ישראל. לא מספיק שיש אהדה לארגון, המדינה חייבת לתת לזה ביטוי. הוא הוסיף ואמר שדלתו פתוחה בפני הארגון לכל בקשה ופנייה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.