ח"כ מלינובסקי תוקפת את דרעי: "לוקח מיליונים מהשקופים"

ח״כ מלינובסקי: ״לא ייתכן ששר הפנים המתיימר לייצג את השקופים, יאשר גביית מס בגובה של מאות מיליוני שקלים מהאזרחים. האזרחים הם לא פרה חולבת של השלטון המקומי. האחריות על ביטחונם של האזרחים היא של המדינה ולא של ראשי הערים

שוב מורדת מתוך הקואליציה: ח״כ מלינובסקי הודיעה כי תצביע היום בניגוד לעמדת הקואליציה על הצעת החוק הממשלתית של שר הפנים אריה דרעי המבקשת להאריך את הוראת השעה המאפשרת לרשויות מקומיות לגבות אגרה/היטל שמירה.

בחודשים האחרונים מנהלת ח"כ יוליה מלינובסקי מאבק לביטול אגרות השמירה הנגבות בחלק מהערים בישראל. ח״כ מלינובסקי הגישה הצעת חוק המבקשת לבטל את האגרה לאלתר במטרה למנוע את הארכת הוראת השעה המאפשרת לרשויות מקומיות לגבות את האגרה. הצעת החוק נדחתה בשל ההתנגדות של משרד הפנים.

ח״כ מלינובסקי: ״לא ייתכן ששר הפנים המתיימר לייצג את השקופים, יאשר גביית מס בגובה של מאות מיליוני שקלים מהאזרחים. האזרחים הם לא פרה חולבת של השלטון המקומי. האחריות על ביטחונם של האזרחים היא של המדינה ולא של ראשי הערים. לא ניתן להפריט את המשטרה ולתת לכל ראש עיר את האפשרות להקים מיליציות לעצמו. הביטחון הוא סמכות הניתנת לשלטון המרכזי על ידי הסכם לא כתוב בינו לבין האזרח, שמשלם על כך מיסים. היום הרשויות המקומיות רוצות לגבות אגרת שמירה ומחר הן ירצו לגבות מהתושבים אגרת פינוי אשפה, סלילת כבישים ואפילו אגרה על האוויר שאנחנו נושמים. הגיע הזמן לעצור את הכנסת היד השרירותית לכיסי התושבים ולהלחם ביוקר המחייה בישראל. במידה וראש עיר, יהיה מעוניין להמשיך ולהפעיל שירות שמירה בעירו, יוכל לעשות זאת מתקציב הרשות והארנונה ולא להכניס את ידו לכיסי התושבים״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.