מלכיאלי: "פרסום הקלטת הוא פגיעה בכבודה של תורה" – האזינו

ח"כ מיכאל מלכיאלי נשלח הבוקר לחזית, להגנה על יו"ר התנועה אריה דרעי. בראיון למנדי ריזל ברדיו דרום התחמק מלהתייחס לתוכן ההקלטה ואמר: "'הם' לא בוחלים באף דרך על מנת להעלות אותנו בצורה שלילית"

חבר-הכנסת מיכאל מלכיאלי מש"ס התראיין הבוקר בתוכניתו של מנדי ריזל ברדיו 101.5, אך במשך 14 דקות התחמק שוב ושוב כאשר התבקש לגנות את דבריו של יו"ר ש"ס אריה דרעי נגד הראשל"צ הגר"ש עמאר, כפי שפורסמו אמש בהקלטה בערוץ 2.

האזינו לראיון:

מלכיאלי אמר לריזל ולמגיש השני אביחי זנו: "אני מציע שנתמקד במהות ולא בפרטים. מוצאים כל מיני קלטות שהוקלטו מזמן ואין להן שום רלוונטיות. אלו פרסומים בזויים של אנשים שלא אוהבים את ההצלחה של דרעי. אדם שחשובה לו כבודה של תורה לא היה דואג להפיץ את זה. כנראה שהקנאה אוכלת את אותם אנשים".

כאשר נשאל מה יותר גרוע בעיניו, הפגיעה ברב עמאר או פרסום הקלטת, השיב: "אתה נגרר אחר כוונותיו הזדוניות של מי שהפיץ את הקלטת. הגרוע בעיניי זה שאנשים שיש להם את תאוות השררה, לא בוחלים באף דרך על מנת להעלות אותנו בצורה שלילית לסדר היום. אבל זה לא יעזור להם".

ריזל: אני חושב שהמאזינים שלנו הם אינטליגנטים ולא בורים כמו שאתה אולי חושב. אי אפשר לערבב אותם. הם יודעים להבחין טוב מאוד בין התפל לעיקר.

מלכיאלי לא התבלבל וטען: "אתה מערבב אותם. פרסום הקלטת הוא הפגיעה בכבודה של תורה".

במהלך הריאיון השמיע ריזל למלכיאלי הקלטה של חבר-הכנסת יעקב מרגי בראיון לרדיו 101.5 לפני כחודשיים – שבה נשמע מרגי אומר שאם יוגש כתב אישום נגד דרעי, עליו לפרוש. "אני חושב שדין אחד לכולם. אם בית המשפט קבע ויש הלכה שנקראת על שם מספר פוליטיקאים, הלכה משפטית, ודין אחד לכולם, ראש ממשלה שיהיה שר, חבר כנסת, נבחר ציבור, שופט, כל בעל תפקיד. מרגע שהגישו נגדו כתב אישום הוא צריך להתמקד אך ורק בהוכחת חפותו", אמר מרגי שהוסיף: "אין ספק" שעל דרעי לפרוש אם יוגש נגדו כתב אישום".

ח"כ מלכיאלי שמע, אבל עדיין התעקש: "אני מציע לך להתנצל בשידור", הציע. "לא נאמר ולא חצי דבר. אני יודע את דעתו של מרגי, שיחד עם כל תנועת ש"ס מגבה את אריה דרעי ועומדת מאחורי עד הסוף. אני התקשרתי למרגי והוא מאוד כעס. הוא לא התכוון לאריה דרעי, הוא לא ניסה ולחשוב שזה הכיוון. הוא לא מנסה בכלל להרע בכוחו וביכולתו של דרעי. זה לא רלוונטי מה שאתם משמיעים".

ריזל: "תסלח לי חבר הכנסת מלכיאלי, אתה לוקח הבוקר את ה'פייק ניוז' לגבהים חדשים".

מלכיאלי נשאל גם על התחקיר שפורסם אמש ב'כאן 11' על כך שש"ס הוציאה אלפי שקלים על פרסום מודעות בגנותה של תחנת הרדיו 'קול ברמה'. "אני לא מכיר את הנושא, אבל יש תגובה של מי שהיה עליו התחקיר. הוא טוען שזה לא נכון. נהיית שופט? נהיית תליין? מה אנחנו? אני לא מכיר את הנושא הזה".

בנוגע לחרם על 'קול ברמה' אמר מלכיאלי: "אני מחנך את ילדיי שכל מה שגדולי ישראל אומרים לי אני צריך לעשות. ואני גדלתי על משנתו של מרן הרב עובדיה יוסף. ומי שממשיך את ההנהגה שלו, של הציבור הספרדי, הוא חכם שלום כהן. יש את המועצה בראשותו שהיא מקבלת את ההחלטות ואני נוהג בהתאם".

מלכיאלי התעלם מהתמיכה, הגיבוי והאהבה שהעניק מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ל'קול ברמה'.

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כנראה שהקרב הפעם יוכרע ומהר

  אין למכלוף לוחמים שיכול לתת להם לצאת לשדה הקרב . הם ייפלו שדודים לפני לוחמים אמצים בריונים שלא יאפשרו להם אפילו להרים את הראש . מכלוף רשע מרושע לך כבר מש?ס .

  אישפוי |
  הגב
 2. דרועי תהנה עוד כמה חודשים . חחחהה אתה הולך לעוף לכל הרוחות

  הכנופיה שלך אפילו לדבר לא יודעים שם . אתם סחורה סוג ג'

  בני |
  הגב
 3. התחלתי לשמוע וכיבתי על ההתחלה

  פוייי זה פשוט תת רמה. שס חזקה… אריה דרעי. בלה בלה בלה… איפה הם חיים…
  ריסוק נעים.

  א |
  הגב
 4. מה לעשות יש הוראות מהבוס.. ואם על חילול שבת יצאו מהועדה בעייירה אז מה זה כבוד חכמים

  בושה וחרפה ביזוי, כבר אין מילים לתאר את הזוועה שהם מביאים. מסתבר שהם הטיפשים וכל העם חכמים.

  כ |
  הגב
 5. וואו הוא באמת דפוק

  שומעים את מרגי והוא אומר שלא….
  עד כמה תזלזלו באינטילגנציה שלנו….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. דוד

  ש"ס זה המפעל של מרן
  המנהיג של ש"ס ממש לא משקף לא את ש"ס ולא את דרך מרן (גם אם יש אינטרסנטים שמנסים לומר הפוך)

  בואו נעשה סדר אחת ולתמיד... |
  הגב
 7. אין היום בושה אפילו לא בגרם אחד הולך מלכיאלי ותמחיל להקריא מסרים לא רלננטיים לתופעה ששמה דרעי. כבוד התורה? אחדות? הצחקתם אותם.

  והם עוד מצקצקים בלשונם

  בני |
  הגב
 8. חלש חלש חלש. חושב שכולם טיפשים. הזוי

  לא יאומן מה שקורה כאן

  ף |
  הגב
 9. בושה שהטמבל הזה מייצג את האברכים

  מלכיאלי מדבר כילד טמבל כפשוטו

  אהרון בוסקיל |
  הגב
 10. מלכיאלי טיפש מטופש רמה של כתה א

  מדבר שטויות הוא לא מאמין לעצמו

  מאיר ר |
  הגב