ח"כ מלכיאלי: "נתניהו מפחד בגלל הרפורמים מארה"ב. זה יחסי הון-שלטון"

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס התייחס למתווה הכותל שנתניהו מבקש להעביר: "בארץ אין לרפורמים אחיזה בכלל. רק בארה"ב הם בעלי הון, ונתניהו מפחד מהם"

בראיון למנדי ריזל ברדיו 101.5, התייחס ח"כ מיכאל מלכיאלי למתווה הכותל.

מלכיאלי: "ראש-הממשלה מבין שמתווה הכותל כמו שהוא רוצה, הוא לייצג את אותם מיעוט של רפורמים בארץ. אמנם הם בעלי-הון בארצות-הברית, אבל יש בארץ אולי 5,000 רפורמים, וגם זה אחרי עוד תוספת. אין להם בארץ אחיזה בכלל. אין שום סיבה בעולם שמיעוט כל-כך קטן, אולי צעקני, אבל קטן, לתת להם כל-כך הרבה משמעות, רק בגלל שראש-הממשלה מפחד בגלל אנשים אחרים".

מי זה אנשים אחרים?

"מהרפורמים. אני אומר: אם חשוב להם להשפיע על המדיניות של מדינת ישראל, שיבואו רפורמים לארץ, יבואו להתמודד כאן בבחירות, יבואו להתיישב כאן, ישלמו מיסים".

נתניהו חושש מהם?

"אני אגיד שני דברים: אחד, אנחנו רואים לכל אורך הדרך שנתניהו מחשבן לרפורמים, חשוב לו להיות איתם באותו הליך. ונגיד שורה נוספת, שהיא לא קשורה: אם קורה מצב שממשלת ישראל הולכת אחרי הרפורמים, כלומר אחרי בעלי הון, זה נקרא הון-שלטון, רבותי. אני מקווה שזה לא ככה, אני מאוד מאוד מאמין שממשלת ישראל"…

האזינו:

צריך לפתוח על זה חקירה?

"אני אומר שאם זה יתגלה שזה נכון, אני לא אומר מישהו בפרטי – חלילה, אני אומר, מדינת ישראל אסור לה להתחשב ברפורמים, רק בגלל שהם בעלי הון. הוא (נתניהו) רוצה לבוא בטוב עם הרפורמים. נקודה. שתיים, זה שיש בעלי הון אצל הרפורמים, זה אותי מאוד מדאיג".

ואתם תפילו את הממשלה על הנושא הזה?

"לא יעבור בממשלה מתווה שייתן הכרה לרפורמים. אין דיון על זה. ראש-הממשלה, תאמין לי, יודע את זה טוב מכולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.