ח"כ מקלב: "זוהי קואליציה שמושתת על שנאה לכל דבר שבקדושה"

היום יפתח מושב הקיץ של הכנסת ובמפלגות החרדיות נכנסים למצב לחימה. ח"כ אורי מקלב: "ערעור על זכות קיומו של עם ישראל". דרעי: "התפקיד שלנו להפיל את הממשלה"

מושב הקיץ של הכנסת יפתח היום (שני) וסיעות האופוזיציה, ובראשן הסיעות החרדיות, מתכוננות למלחמה. ח"כ אורי מקלב אמר היום כי "מושב הכנסת שנפתח היום הוא ממש לא חגיגי". לדבריו, "זוהי קואליציה שמושתת על ציר של שנאה לכל דבר שבקדושה וערעור על זכות קיומו של עם ישראל". מקלב הבטיח: "נעמוד בס"ד איתנים להדוף אותה ולהחליפה".

כידוע, המושב הנוכחי של הכנסת יצטרך להעביר, בין היתר, את תקציב המדינה ואת המתווה החדש לגיוס בני הישיבות.

גם ח"כ אריה דרעי תקף את הממשלה ואמר כי "יש הסכמה שבשתיקה לפגוע בשכבות החלשות, להם אין לובי". בראיון לגל"צ אמר דרעי כי "התפקיד שלנו הוא להקשות על הממשלה ולהפיל אותה. המבחן הראשון של הקואליציה הוא קיצוץ של מיליארדים בקצבאות הילדים, שיביא להרבה ילדים עניים בישראל. נדמה שיש הסכמה שבשתיקה שבמשפחות החלשות אפשר לפגוע כי אין להם לובי".

בהתייחסו לכך שבציבור החרדי ישנם רבים שלא עובדים, ואולי צריך לקצץ בקצבאות, אמר דרעי כי "יש מיליון ו-800 אלף משפחות מתחת לקו העוני כאשר כמיליון מתוכם הם משפחות בהם  שני ההורים עובדים. רוב מקבלי הקצבאות הם לאנשים ששני בני הזוג עובדים ומרוויחים יחד 8 אלף בחודש".

כשנשאל האם יוכל להעריך מתי הממשלה הזו תיפול אמר דרעי "אני לא נביא". לדבריו, "יש דבק מיוחד שמדביק אנשים לכסאות וגורם להם לוותר על האידאולוגיה שלהם. אני לא יודע אם זה יחזיק הפעם. הקואליציה הזו לא הומגנית, כמעט בכל נושא אין הסכמה בין סיעות הקואליציה".

דרעי התייחס גם לשביתה של עובדי חברות התעופה הישראליות "כמו כל אזרח אני רוצה שמיים פתוחים, אבל אני מאוד אוהב את אלעל מכיוון שהיא שומרת שבת, ומשתדל לטוס איתם בגלל שזו חברה ישראלית ושומרת שבת". לדבריו "היו צריכים לדבר עם החברות הישראליות".

על רקע הקריאות לאפשר לאלעל לטוס בשבת, אמר דרעי כי "אם אלעל תטוס בשבת אעדיף את החברות הזולות יותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.