ח"כ מקלב למפכ"ל: "לערוך בדיקה מקיפה על ידויי האבנים לעבר קו 3 לכותל"

בעקבות יידויי האבנים לעבר אוטובוס קו 3 שעשה את דרכו לכותל המערבי במוצאי חג השבועות, פנה ח"כ הרב אורי מקלב לשר התחבורה ישראל כץ על מנת שייבחן כיצד נהג משנה את המסלול הקבוע ומסכן את חיי הנוסעים • בפנייתו למפכ"ל המשטרה רוני אלשיך תהה על חוסר המענה המידי של המשטרה לאירוע החמור

בעקבות האירוע החמור בו יודו אבנים על אוטובוס קו 3 שעשה את דרכו לכותל המערבי במוצאי חג השבועות דרך שכונת ואדי גוז, פנה ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) אל שר התחבורה ישראל כץ ותהה בפניו כיצד נהג אוטובוס בן מיעוטים מרשה לעצמו לנסוע דרך שכונות ערביות ולסכן באופן ממשי את חייהם של עשרות נוסעים, ובניגוד חמור לנהלים. פיגוע יידוי האבנים הסתיים באורח נס עם שלושה נפגעים קל בלבד.

"זהו אירוע חמור ומסוכן ביותר שהתרחש בשל התנהגות הרפתקנית, רשלנית וחסרת אחריות בעליל, של נהג אוטובוס ערבי באגד שבמקום לנהוג לכותל המערבי בדרך המקובלת דרך מוזיאון רוקפלר פנה אל שכונת ואדי ג'וז, שם נתקל האוטובוס במלכודת פורעים, כאשר עשרות צעירים ערבים משולהבים החלו לידות לעבר האוטובוס אבנים ומוטות ברזל, ניפצו את החלון האחורי והחלו להשליך אבנים לעבר הנוסעים ולפצוע אותם", תיאר ח"כ מקלב את שאירע.

"מותר להכביר במילים על רגעי האימה שעברו על נוסעי האוטובוס – למעלה מ-100 במספר, ביניהם אנשים נשים וטף, זקנים וצעירים שהיו במשך דקות ארוכות קורבן להמון פורע ומשולהב, כאשר רק בנס הסתיים האירוע בכמה פצועים קל בלבד ובעשרות נפגעי חרדה".

באשר לעצם האירוע החמור בו נהג אוטובוס בן מיעוטים מקבל החלטה פרטית להסיע את האוטובוס דרך שכונה ערבית המעמידה את חיי הנוסעים

בסכנה, בניגוד חמור לנהלים ולהנחיות, מציין ח"כ מקלב כי "לא ניתן לעבור על לסדר היום נוכח מחדל חמור וקשה כזה". בעקבות כך הוא דורש משרד התחבורה לערוך "בירור נוקב וממצה מול חברת אגד, כיצד אירע הדבר, ומה בדעתה לעשות על מנת להבטיח שמקרה מעין זה לא ישנה".

במקביל פנה ח"כ מקלב אל מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, לאחר שנוסעי האוטובוס התלוננו על כך שבמשך דקות ארוכות לא היה מענה במוקד 100 של המשטרה על מנת לדווח על פיגוע זריקת האבנים וגם אחרי שנוצר קשר עם המשטרה, הכוחות שהוזעקו למקום הגיעו לזירה רק כעבור כחצי שעה.

"כיצד אורך לכוחות המשטרה זמן כה ממושך להגיע לאירוע בטחוני כאשר חייהם של עשרות נוסעים עומדים מנגד", תוהה ח"כ מקלב בפנייתו ודורש מהמפכ"ל לערוך בדיקה מקיפה בנושא תוך הפקת לקחים ברורה כדי שמחדלים מעין אלו לא יתרחשו שוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.