ח"כ מקלב מאשים: "מתעללים ומתאכזרים לילדים החרדים בירושלים"

לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה התעוררה שוב סוגיית אפליית החרדים במוסדות החינוך בירושלים. ח"כ אורי מקלב מ'דגל התורה' מאשים הערב: "באופן אסטרטגי מונעים מהציבור החרדי להתרחב, מתעללים ומתאכזרים לילדים בבתי ספר צפופים בשכונות המעורבות". לדברי מקלב "שונאים ורודפים את הציבור הזה"

לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה התעוררה שוב סוגיית אפליית החרדים במוסדות החינוך בירושלים. ח"כ אורי מקלב מ'דגל התורה' מאשים הערב: "באופן אסטרטגי מונעים מהציבור החרדי להתרחב, מתעללים ומתאכזרים לילדים בבתי ספר צפופים בשכונות המעורבות". לדברי מקלב "שונאים ורודפים את הציבור הזה".

אחת הבעיות המרכזיות של הציבור הליטאי בירושלים הוא אי פתרון הצפיפות במוסדות החינוך בשכונות המעורבות בירושלים, כדוגמת "בית יעקב" בשכונת בית וגןמבחינת כמות התלמידים בו. בשכבות גיל מסוימות ישנן אפילו 9 כיתות, כשהגידול הטבעי במגזר החרדי הוא רק סיבה אחת לעלייה במספר התלמידות בכל שנה.

עיקר הבעיה היא שבית הספר הזה שנועד לשרת שכונה אחת במקור, הפך לכתובת היחידה לבנות החרדיות, באזור דרום-מערב ירושלים. לטענת ההורים וההנהלה, ראש העיר ברקת מתנגד להקים בתי ספר חדשים לחרדים בשכונות כמו גבעת מרדכי, קריית יובל ורמת שרת, כדי לעכב את "התחרדות" העיר.

בראיון ל'קול ברמה' אמר מקלב: "מונעים מהציבור החרדי להתרחב בירושלים, יש בבית הספר עשרה קרוואנים הפזורים בתוך חצר המשחקים של בית הספר, איך אפשר להתעלל ולהתאכזר בילדים האלה?" תהה מקלב. לדבריו, "זו אג'נדה שאי אפשר להבין ולהסכים אתה, מישהו בא ומחליט לא להנפיק לנו את השירותים המינימליים".

ח"כ משה גפני האשים לא אחת את ברקת והאנשים שסביבו: "עומדים סביבו אנשים, גם חרדים, שטוענים שהכל בסדר. ברקת עם אג'נדה של לעשות טרנספר לחרדים. הוא רוצה שיחיו בגטאות". הוא הוסיף ואמר כי ברקת רוצה לחלן את ירושלים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ברקת יותר מסוכן מאנטיוכוס, נכון גם לאנטיוכוס היה מתיונים ו"יועצים חרדיים" אך לפחות הוא לא הסתיר את כוונותיו, וברקת מלהטט חופשי בציבור ושוב בעזרת יועציו שגם קנו ומפילים את חיתתם על כל כלי התקשורת.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב