ח"כ מרגי: דרעי אשם בחקיקה העירונית נגד השבת

בפעם הראשונה יוצא ח"כ מכהן מש"ס בראיון בשמו המלא נגד היו"ר, אריה דרעי. בראיון לרדיו 101.5 האשים ח"כ יעקב מרגי מש"ס את שר הפנים דרעי בגרירת רגליים בחוקי העזר העירוני בתל אביב

ח"כ יעקב מרגי מש"ס, תקף הבוקר את יו"ר המפלגה שלו ושר הפנים, אריה דרעי, על גרירת הרגליים בנושא חוקי העזר העירוניים שיאסרו לפתוח חנויות בשבת.

בראיון למנדי ריזל ברדיו 101.5 (דרום), האשים מרגי את שר הפנים על כך שגרר רגליים "ולא טיפל בחוק העזר העירוני של תל-אביב".

מרגי: "אני אומר את זה, למרות שיכול להיות שיכעסו עליי חבריי מהמפלגות הדתיות: חוק המרכולים מתקיים בו מה שאמר שלמה המלך: 'אין חדש תחת השמש'. החידוד מסרים והטונים הגבוהים זה בגלל שנת בחירות ברשויות המקומיות. חוק המרכולים בא להרגיע קצת את שרירי הבטן של החברה הדתית והחרדית.

"70 שנה מי שרצה לפתוח עסק במרכזי קניות או בשכונות פותח אותו והחוק לא נאכף. החוק הזה כולו בא לחדד מסרים… מי שמחליט אם חנות תיפתח או תיסגר בשבת, זה השלטון המקומי על-ידי חוקי העזר שלהם. ברוב המקרים חוקי העזר לא נאכפים. אם המדינה הייתה רוצה לממש את האכיפה הזו של חוק העבודה והמנוחה, הייתה מקצה תקנים לאכיפה. אין תקנים רבים לאכיפה. אין רצון עז לאכיפה".

וכאן הוסיף ואמר מרגי את מה שהתפרש כביקורת חריפה על יו"ר התנועה בה הוא מכהן כח"כ, אריה דרעי: "דרעי עושה את זה (את חוק המרכולים) בגלל הפסיקה של בג"ץ בעניין תל-אביב, שאני אומר לך ביושר – שוב יבקרו אותי חבריי, אבל מי שאשם בחקיקה זה שרי הפנים בשנים האחרונות שגררו רגליים ולא טיפלו בחוק העזר העירוני של תל-אביב. זה גם אריה דרעי".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מרגי כנראה מריח את הסוף שלו במפלגה ולכן מרשה לעצמו לדבר ככה או את הסוף שלו עצמו או את של דרעי! אין פרשנות אחרת

  ברור

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. דרעי מחלל השבת . לא סתם מרן לא רצה את המכלוף הזה

  דרעי פוגע ברבנים פוגע בכותל ובשבת ! אלוקים מרסק אותו כמו שצריך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. דרעי המסכן אוכל את מה שבישל

  דרעי חיכה וחיכה מלקבל החלטה בת"א והנה התוצאה

  יוסי מנשה |
  הגב