ח"כ מרגי תומך – "האוכלוסייה הבדואית הם לא אויבים"

בעקבות ההפגנות הסוערות אתמול(מוצ"ש), בכל רחבי הארץ והאירועים בחוורה, אומר הבוקר, ח"כ יעקב מרגי תושב הנגב: "האוכלוסייה הבדואית הם לא אויבים, יש למצות איתם את תהליך ההידברות".

ח"כ מרגי הדגיש כי על המדינה לזהות, מי הם הגורמים המסיתים, מי הם בעלי האינטרסים הפוליטיים ומי הם המממנים את גל המחאות.
הקיצוניים בחוורה הערבית שהזניחו לאורך שנים את האוכלוסייה הבדואית, משתמשים בהם היום לצרכים הפוליטיים והלאומיים באמצעות התנועות האסלאמיות.

ח"כ מרגי קרא למשטרה למצות את הדין עם הפורעים, מהממשלה ביקש ח"כ מרגי, להמשיך את ההידברות עם הגורמים המתונים ולהתקדם במתווה שהוסכם.

ח"כ מרגי מוסיף "אם היו לי ספיקות לגבי המתווה (מתווה פראוור, בגין), היום לאחר שראיתי מי הם בעלי העניין בחברה הערבית נגד ההסדרה, אני מבין שאסור לתת לאנרכיה ולהפקרות בנגב להימשך".

מנגד, ח"כ ג׳מאל זחאלקה, שהשתתף אתמול בהפגנה בצומת חורה בנגב, קרא הבוקר לממשלה לעצור את החקיקה של חוק פראוור ולפתוח במו״מ עם נציגי הציבור הערבי בנגב כדי למצוא פתרון מוסכם ולמנוע בכך עימותים מיותרים.

יו"ר סיעת בל"ד הזהיר כי הניסיון לכפות תכנית שתביא להפקעת מאות אלפי דונמים ועקירת אלפי אנשים מכפריהם ובתיהם, יוביל להתנגשות רבתי בין התושבים לרשויות, והאחריות לכך תרבוץ על הממשלה שבידה למנוע זאת. הוא קרא למאבק לא אלים וגינה את אלימות המשטרה נגד המפגינים: "ננהל מאבק חריף, שביתות, הפגנות, חסימת כבישים. אבל בלי אלימות מצדנו", הוסיף.

בתוך כך, מסרה המשטרה, כי "המשטרה תנהג באפס סובלנות כלפי מפרי החוק, אשר סיכנו אתמול את חייהם של השוטרים תוך יידוי אבנים מסיבי לעברם, ותמצה את הדין עם המעורבים". נצ"מ אילן פרץ דיווח כי "המשטרה ערוכה היום, בכוחות מתוגברים ומקיימת סיורי ציר ולא תאפשר לפורעי חוק לפגוע בשגרת החיים בנגב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.