ח"כ משה גפני: "צרם לנו שמול גדולי ישראל שמו שלטים של אלי ישי" (הקלטה)

בחירות 2015: ח"כ משה גפני מדבר על הכל מעצרת הרבבות: "אפס תקלות. אך צרם לי המודעות של ישי שהוצבו על בניין מול גדולי ישראל". על יחסי הכוחות בין 'דגל' לאגודת ישראל: "נקבל חמישים חמישים כך צריך להיות". על שיתוף פעולה עם המפלגות החרדיות: השיתוף פעולה עם ש"ס יימשך". האזינו.

חבר הכנסת משה גפני, המתמודד במקום השני ברשימת יהדות התורה, התארח היום בתחנת הרדיו 'קול ברמה' בתכנית פילפוליטיקה עם העיתונאים יעקב ריבלין ואבי בלום שם דיבר על הכל חמישה ימים קודם הבחירות.

את דבריו פתח גפני על עצרת הרבבות של 'דגל התורה' אמש בבני ברק: "היה מעמד חסר תקדים מבחינת הכמות ואפס תקלות בהתארגנות של יום וחצי. זה שידר מסר ברור שהיהדות החרדית חיה באופן מאורגן ומסודר ונשמעת לגדולי התורה ומסר כלפי חוץ שראו עצרת בחירות בסדר מופתי. המסר גם כלפי צעירי הצאן שרואים עצרת תחת הנהגתם של המועצת וגדולי ישראל".

על האפשרות שעלתה לארגן כנס משתוף ל'דגל' ואגודת ישראל אמר: "יש מהלך של אחדות ותיאום מלא מול אגודת ישראל, היו התלבטויות רבות לגבי הכנס. רצו מלכתחילה עצרת משותפת אך בסופו של דבר מסיבות טכניות חסידי גור עשו לבד, בעלזא עשו לבד ואנחנו לבד. אחרי שתואם כי נעשה בנפרד אפילו לא ביקשנו מחברים באגו"י להגיע. בתחילת המו"מ ביקשתי מליצמן לבוא כולם לבית כנסת של חסידי גור". חשף גפני.

[alooma ref="2f4cf8e4d06b5dbbea7f2c3ab3f0695f.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

על יחסי הכוחות בין 'דגל' לאגודת ישראל לאחר ששוב הוכח כוחה של 'דגל התורה' לפחות כמו זו של האחות אמר גפני: "ייכנסו ככל הנראה שמונה מנדטים אז יהיה חמישים חמישים וכך צריך להיות, אני רואה את ההתלהבות הבלתי רגילה, אני חש את האווירה ברחוב גם קהלים שלא הצביעו עבורנו יצביעו יש שינוי דרמטי כאשר לראשונה הציבור החרדי לא מותקף ונכניס את המנדט השמיני".

במהלך העצרת התנוססו שלטי ענק של מפלגת 'יחד' של אלי ישי מול בימת הכבוד. ועל כך אמר גפני: "צרם לכולנו שמול במת הכבוד בבניין סמוך שמו מודעות ענקיות של אלי ישי מול גדולי התורה. לא יפה! מה אתה נכנס לפה? זה ציבור חרדי שבא לשמוע את גדולי התורה אני לא אוהב את ההתנהגות הזאת. מבחינתי שיתוף הפעולה חייב להימשך בין ש"ס ליהדות התורה. אם תהיה מפלגה חרדית נוספת נדבר אז ברגע האמת".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממש כאב לב!!! גוואלד!!! גדולי ישראל נאלצו לראות שיש תושבים בבני ברק ששומעים לרב מאזוז!!! אכן, צער גדול עשו אותם תושבים מופקרים לגדולי ישראל!!! האם יתכן לתאר איזה עוון גדול הוא בשמים לא להצביע ג' ועוד לפרסם שלטים שתומכים ברב ספרדי? לנקר לאשכנזים את העיניים??? ממש עוון פלילי!!!

  משה |
  הגב
 2. עד היום הייתי עם הרב שמואל אוירבך רק בגלל שהוא גדול הדור ומנהיג הדור האמיתי אולם היום ראיתי שבני תורה צודקים כשקראתי את עלון ההסברה של ג חרה לי במיוחד התפלמסותם בעניין שלושת השבועות כאילו אינן רלוונטיות כאשר הרב ש"ך וכל גדולי הדור האחרון הזכירו דרך קבע בדרשותיהם את ענין האיסור שלא יעלו בחומה והתגרות באומות השקפה זו מציבה את ג במקום קרוב לגישה החרדית לאומית ואיני יכול להצביע למפלגה זו

  אברך ירושלמי |
  הגב
 3. גפני, הגאווה עלתה לך לראש!! מי אתה בכלל? אלי ישי פשוט לא רואה אותך,,, גועל

  דוצי |
  הגב