ח"כ מש"ס – במושב עם רפורמים. הנושא: יהדות ופשרות

ח"כ יואב בן צור מש"ס מופיע בתכניה של הקונגרס הציוני-ישראל שיתקיים מחר, במושב עם מנכ"ל התנועה הרפורמית. יממה לפני האירוע, בעקבות פניית 'אקטואליק': בן צור – "אבטל את השתתפותי"

תכניה של הקונגרס הציוני-ישראלי שיתקיים מחר בבנייני האומה, מצליחה לזעזע את הציבור החרדי: בתכנית מופיע, שחור על גבי לבן, כי המושב השלישי של הכינוס יתקיים מושב מיוחד בנושא "ציונות ויהדות, זרמים ופשרות". במושב הזה ישתתף מנכ"ל התנועה הרפורמית ("המסורתית") בישראל, יזהר הס, אבל ההזוי מכל הוא, שיחד עמו ישתתף, לפי המופיע בתכניה, לא פחות ולא יותר מאשר ח"כ חרדי מש"ס, יואב בן צור, יו"ר סיעת ש"ס בכנסת.

למותר להזכיר בשורות אלה את המאבק הארוך בשנתיים-שלוש האחרונות נגד 'מתווה הכותל', שכל כולו מתקיים כדי למנוע חלילה את ההכרה ברפורמים כשווי ערך לזרמים השונים ביהדות, כ"עוד זרם". רק הרעיון להכניס רפורמים לועדה שתנהל את הכותל, הצליח לזעזע את הממשלה, עד שמתווה הכותל בינתיים בוטל. "דווקא בגלל זה", אומרים גורמים חרדים, "מוזר לראות איך ש"ס, שנאבקה במתווה הכותל יחד עם יהדות התורה, שולחת ח"כ מכהן למושב יחד עם מנכ"ל התנועה הרפורמית".

תכניית הכנס

שר מהליכוד, שהוזמן אף הוא להשתתף בקונגרס וגם במושב האמור על "פשרות ביהדות", הודיע כי אינו מסכים להשתתף במושב שכזה, בה בשעה, כאמור, שח"כ מש"ס אישר את השתתפותו.

רב ספרדי, משורות ש"ס, התבטא היום: "איך ייתכן שחבר כנסת משלנו, חרדי מש"ס, בן תורה, יישב ביחד עם רפורמי? איך הגענו למצב כזה? הרי אנחנו רוצים להפיל את הממשלה בגלל שרוצים לתת להם משהו מהכותל. עכשיו ללכת לשם ולשמוע אותם ולתת להם גיבוי?".

עוד הוסיף ואמר: "אני מתכוון ללכת לחכם שלום ולהראות לו את ההזמנה של הקונגרס, ושיקרא לו לבירור. לא ניתן לסיפור של ח"כ לשעבר יגאל גואטה לחזור שוב, ושוב כלי התקשורת יעשו מזה מטעמים וחילול ה'".

פנינו לח"כ יואב בן צור לקבלת תגובה. הח"כ הפנה אותנו לדובר. זמן קצר לאחר הכנת הכתבה, בישרו לנו מטעמו של בן צור, בתגובה לפניית 'אקטואליק', כי החליט לבטל את השתתפותו במושב. נזכיר שוב – יממה בלבד לפני הכנס, ובעקבות הפנייה מ'אקטואליק'.

הקונגרס הציוני ישראלי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.